Audi RS4: Výroba končí a možná přijde i RS6

Když byla představena nová A4 Avant, bylo jasné, že již brzy skončí výroba Audi RS4. A už je to tady.
Audi RS4: Výroba končí a možná přijde i RS6

Audi RS4 vzniklo na základě předchozí generace kombíku A4, respektive S4. Audi RS4 byl unikátní automobilem, který v sobě dokázal skloubit užitnou hodnotu rodinného kombi střední třídy a výkony super sportovního automobilu.

Audi RS4 nabízí svým řidičům výkon 380 ks, točivý moment 440 Nm a zrychlení z 0 na 100 km za 4,9 vteřiny. Více informací o Audi RS4 získáte z článků, které jsme pro vás připravili v době představení RS4. Jejich přehled najdete pod článkem.

Celkem bylo vyrobeno a prodáno 6 030 kusů tohoto skvostu. Na českých silnicích se můžeme v současné době potkat s 13 automobily Audi RS4 a v krátké době k nim přibudou další 2 automobily. Celkem bude tedy po českých silnicích jezdit 15 RS4 (údaje samozřejmě zachycují jen automobily prodané u dealerů v ČR). Což není špatný výsledek, uvážíme-li, že základní cena Audi RS4 byla cca 2,6 milionu Kč.

Výroba Audi RS4 tedy skončila. V zákulisí se však již šušká o Audi RS6. Pokud RS6 (základem je Audi A6) bude ve výrobním programu Audi, je pravděpodobné, že ho bude pohánět osmiválec o objemu 4.2 litru přeplňovaný dvojicí turbodmychadel. Výkon by měl být v rozmezí 440 – 460 ks a točivý moment cca 600 Nm. RS6 bude pravděpodobně vybavena převodovkou Tiptronic a vyloučené nejsou keramické brzdové kotouče. Oficiální představení Audi RS6 by se mohlo uskutečnit začátkem příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 18 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 31 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků