Audi RS4 možná dostane i nafťák

Britský magazín What Car? v nedávném článku spekuluje o možnosti zástavby nového naftového osmiválce 4.2 V8 TDI do Audi RS4. Nový motor měl premiéru v modelu A8, má výkon 240 kW a luxusní velký sedan s ním zrychlí na stovku za 5,9 s. Motor byl postaven tak, aby se vešel i do menších modelů - Audi potvrdilo, že pasuje i do motorového prostoru A4.

Pokud by se nafťák do RS4 skutečně dostal, mohl by vůz díky nižší hmotnosti zrychlit na stovku za cca 5,5 s, což není špatné. Benzínová verze (309 kW/420 k), která byla vystavena mimo jiné i na brněnském autosalonu, zvládne stovku za 4,8 s.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi RS4 --- Nový osmiválcový nafťák

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků