15
Fotogalerie

Audi RS 3 překonalo samo sebe. Pokořilo obdivované BMW M2 a stává se králem kategorie

Oblíbený ostrý hatchback/sedan se vrátil na Severní smyčku s Frankem Stipplerem za volantem.

Automobilka Audi chystá vylepšení pro svůj ostrý hatchback RS 3, které bude dostupné k objednání od tohoto srpna a k zákazníkům dorazí v říjnu. Aby tak ukázala, že vůz bude skutečně lepší, vyrazila opět na Nürburgring, kde chtěla pokořit svůj předchozí čas. Za volant se posadil závodník Frank Stippler. Cílový čas byl 7:40.748, který zajel právě Frank.

No, nakonec z toho je rekord mezi kompaktními auty, které doposud drželo BMW M2. Podařilo se totiž zajet čas 7:33,123, což je mimochodem rychlejší než třeba Lexus LFA nebo Porsche 911 GT3 RS 4.0 generace 997. Výkon vozu se přitom nezměnil, i nadále má pod kapotou motor 2.5 TFSI o výkonu 400 koní a s točivým momentem 500 N.m.

Audi v tiskové zprávě uvádí, že rekordní čas bylo možné zajet díky lepšímu chování v zatáčkách, kdy je možné lépe si najet a s vektorováním točivého momentu pomocí brzd ho lépe umístit a poté efektivněji vystřelit z apexu. Z vrcholu zatáčky na výjezd je tak možné mít menší úhel natočení volantu, čímž řidič získá potřebné momentum na následující rovinky. Ostatně je to vidět v přiloženém videu.

Audi

Německá automobilka Audi patří do od roku 1964 ke koncernu Volkswagen, ve kterém má roli prémiové značky. Počátky společnosti sahají do roku 1899 a k zakladateli Augustu Horchovi.

Audi A1 •  Audi A3Audi A4Audi A5Audi A6Audi A7Audi A8Audi Q2Audi Q3Audi Q5Audi Q7Audi Q8Audi R8Audi e-tron

Doporučujeme

Články odjinud