Audi R8 V12 TDI se bude vyrábět, ale až po úpravách

Ingolstadtská automobilka Audi nám postupně představila dva koncepty modelu R8, které poháněl naftový dvanáctiválec. Ten druhý se představil před dvěma týdny v Ženevě a více se o něm můžete dočíst zde.

Poslední testovací jízdy, které vůz absolvoval před několika dny na okruhu Sebring Raceway za účasti předních motoristických medii. Testování dopadlo více méně úspěšně a vůz si vysloužil velkou pochvalu. Výrobce ovšem došel k závěru, že některé zásadnější změny jsou skutečně nutné.

Audi R8 s dieselovým agregátem disponujícím výkonem 500 koní je vybaven převodovkou z modelu A4, která prý neumožňuje tomuto motoru dostatečně využít svůj potenciál. Další zásadní změny budou muset proběhnout pod kapotou, zde je totiž pro některé součástky příliš málo místa.
 
Po „vychytání všech much“ by už nic nemělo bránit v sériové výrobě tohoto „revolučního sporťáku“.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků