Audi R8 V12 TDI se bude vyrábět, ale až po úpravách

Ingolstadtská automobilka Audi nám postupně představila dva koncepty modelu R8, které poháněl naftový dvanáctiválec. Ten druhý se představil před dvěma týdny v Ženevě a více se o něm můžete dočíst zde.

Poslední testovací jízdy, které vůz absolvoval před několika dny na okruhu Sebring Raceway za účasti předních motoristických medii. Testování dopadlo více méně úspěšně a vůz si vysloužil velkou pochvalu. Výrobce ovšem došel k závěru, že některé zásadnější změny jsou skutečně nutné.

Audi R8 s dieselovým agregátem disponujícím výkonem 500 koní je vybaven převodovkou z modelu A4, která prý neumožňuje tomuto motoru dostatečně využít svůj potenciál. Další zásadní změny budou muset proběhnout pod kapotou, zde je totiž pro některé součástky příliš málo místa.
 
Po „vychytání všech much“ by už nic nemělo bránit v sériové výrobě tohoto „revolučního sporťáku“.
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků