Audi R8 V12 TDI: premiéra již v Detroitu

Neuvěřitelné se stává skutečností. Audi představí v Detroitu model R8 V12 TDI, tedy supersport s naftovým srdcem pod kapotou.
Audi R8 V12 TDI: premiéra již v Detroitu

Mnozí to čekali, mnozí tomu naopak nevěřili. Audi se ovšem již delší dobu snaží prosazovat své dieselové agregáty kde to jen jde, včetně motoristického sportu – příkladem může být čtyřiadvacetihodinovka Le Mans a speciál R10 TDI.

Inženýři z Ingolstadtu se snaží zužitkovat vložené investice do dvanáctiválcového agregátu 6,0 l V12 TDI, který se začne zanedlouho prodávat v modelu Q7. Podle motoristického serveru worldcarfans.com se v modelu R8 objeví stejný motor, zde pochopitelně uložen uprostřed, před zadní nápravou.

Výkon dvanáctiválce bude dosahovat kolem 368 kW/500 k a točivý moment bude vrcholit na hodnotě 1000 Nm. To bude stačit k tomu, aby R8 sprintovala na stovku za 4,2 sekundy a dosáhla maximální rychlost přes 300 km/h. Impozantní hodnoty, jen to využitelné pásmo otáček nebude takové, jak by si ho mnozí představovali. Naopak, kdo nechce stát každou chvíli u pumpy, toho jistě potěší odhadovaná kombinovaná spotřeba 10 litrů nafty na 100 km.

Ačkoli bude R8 TDI prezentován jako koncept, o jeho budoucnosti je podle zákulisních informací již rozhodnuto a dočká se sériové výroby. Premiéru bude mít již příští týden, kde bychom se měli dovědět víc.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi R8

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 23 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky