Audi R8 V12 TDI nakonec nebude

Ještě v polovině března to vypadalo, že příchod nejsilnějšího naftového supersportu je jen otázkou pár týdnů. Audi totiž představila druhou verzi konceptu sportovního modelu R8, který byl vybaven naftovým dvanáctiválcem o výkonu 500 koní.

Nyní ovšem přichází radikální vystřízlivění, naftomilové již vyvěšují černé vlajky. Šéf vývoje Audi totiž oficiálně prohlásil, že koncept R8 V12 TDI zůstane jen konceptem a do výroby se nedostane, velký diesel bude použit v jiných modelech značky.

Dodal ovšem, že nafta se pod kapotou R8 objeví, ale bude mít o čtyři válce méně. Audi R8 TDI tedy bude, ale s osmiválcem 4,2 TDI. Ten nyní Audi používá u modelů A8 a Q7, kde dosahuje výkonu 326 koní a točivého momentu 760 Nm. Velké vozy s ním zrychlují na stovku za zhruba 6,5 s a u R8 by měl výkon ještě o pár koní vzrůst. Stovka pod šest a maximálka přes 270 km/h tak bude na místě.
 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků