Audi R8, supersport jde na dračku

Zlí jazykové tvrdí, že Audi by díky své pečlivé marketingové práci před i po zahájení produkce jakéhkoli auta bylo na trhu úspěšné prakticky s jakýmkoli čtyřkolovým nesmyslem. O tom, že to není tak docela pravda, svědčí třeba model A2, nicméně nový model R8 tuto tezi spíše podporuje.

První opravdový supersport automobilky Audi je otiž opravdu trefou do černého. A to přesto, že jde po krku vlastním koncernovým sourozencům a do segmentu nepřináší nic zásadně nového. Jenže prodeje ještě ani pořádně nezačaly a produkce na celý příští rok je beznadějně vyprodána. Všech 4 000 vozů, které se mají v tomto roce vyrobit, již má svého zákazníka a očekává se, že i produkce v příštím roce, která počítá s výrobou 6 000 kusů tohoto sporťáku, bude rychle rezervována.

I když s podobnými výrobními čísly nebude Audi R8 zrovna exkluzivním voze, tradiční zákazníci této automobilky se konečně dočkali opravdového sporťáku a doplňují své garáže.

I když by Audi dokázalo prodat i dvojnásobek vozů, produkce je omezena tím, že značná část výroby je závislá na manuální práci kvalifikovaných pracovníků. I přes modernost výrobních linek Audi se téměř 75 procent výroby uskutečňuje manuálními operacemi, které nedovolí příliš navýšit počty vyrobených kusů.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků