Audi R8, supersport jde na dračku

Zlí jazykové tvrdí, že Audi by díky své pečlivé marketingové práci před i po zahájení produkce jakéhkoli auta bylo na trhu úspěšné prakticky s jakýmkoli čtyřkolovým nesmyslem. O tom, že to není tak docela pravda, svědčí třeba model A2, nicméně nový model R8 tuto tezi spíše podporuje.

První opravdový supersport automobilky Audi je otiž opravdu trefou do černého. A to přesto, že jde po krku vlastním koncernovým sourozencům a do segmentu nepřináší nic zásadně nového. Jenže prodeje ještě ani pořádně nezačaly a produkce na celý příští rok je beznadějně vyprodána. Všech 4 000 vozů, které se mají v tomto roce vyrobit, již má svého zákazníka a očekává se, že i produkce v příštím roce, která počítá s výrobou 6 000 kusů tohoto sporťáku, bude rychle rezervována.

I když s podobnými výrobními čísly nebude Audi R8 zrovna exkluzivním voze, tradiční zákazníci této automobilky se konečně dočkali opravdového sporťáku a doplňují své garáže.

I když by Audi dokázalo prodat i dvojnásobek vozů, produkce je omezena tím, že značná část výroby je závislá na manuální práci kvalifikovaných pracovníků. I přes modernost výrobních linek Audi se téměř 75 procent výroby uskutečňuje manuálními operacemi, které nedovolí příliš navýšit počty vyrobených kusů.

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků