Audi R10 TDI vítězí v Le Mans, uspěl i Tomáš Enge

Audi R10 s preplňovaným dieselovým agregátom včera zvíťazilo na 74. ročníku legendárnych 24-hodinových pretekoch na okruhu v Le Mans. Posádka Biela/Pirro/Werner stihla odjazdiť celých 380 kôl. So stratou štyroch kôl skončila na druhom mieste posádka Helary/Montagny/Loeb so špeciálom Pescaloro. Naftové Audi obsadilo i bronzovú priečku, trojica Capello/Kristensen/McNish prišla do cieľa so stratou 14 kôl na víťaza. Ako vždy však treba poznamenať, že Audi dostalo v danej objemovej kategórii výnimku na preplňovaný motor, ostatné benzínové motory majú atmosférické plnenie a sú teda v nevýhode.

Výborný výsledok vybojoval Tomáš Enge spolu s dvojicou Piccini/Turner. Na vozidle Aston Martin DBR9 so symbolickým štartovým číslom 007 dokončili závod na celkovom šiestom mieste, čo vo svojej kategórii GT1 znamenalo striebornú priečku so stratou 5 kôl na víťaznú trojicu Gavin/Baretta/Magnusen s vozidlom Chevrolet Corvette. Robert Pergl s dvojicou Kox/Vasiliev (Ferrari 550 Maranello) zo závodu po nehode odstúpili.

Prvý Slovák na Le Mans, Miro Konôpka, ktorý spolu s dvojicou Yamagishi/de Fornoux štartoval v japonskom tíme T2M Motorsports s vozidlom Porsche 911 GT3 RS, závod nedokončili. Príčinou bola pravdepodobne zle naplánovaná zastávka v boxoch – posádke totiž v polovici závodu došlo palivo.

Tip: Kompletné výsledky 24-hodinového závodu si môžete pozrieť tu.