Audi Q7 se stalo obětí dalšího tunera

Audi Q7 se ještě ani pořádně nestačilo rozkoukat na trhu a už se stalo předmětem zájmu mnoha tunerů. Jedni ladí výkon, druzí dodávají modifikovaný kabát. Nothelle si prozatím vzal na starost změnu stylingu a dodal Audi agresivnější vzhled.
Audi Q7 se stalo obětí dalšího tunera

Německý tuner Nothelle připravil pro velké SUV od Audi zajímavý bodykit, který z něj dělá už něco tak trochu jiného než klasické SUV. Úprava zahrnuje kompletní změnu vzhledu, po jejímž provedení vůz na pohled připomíná spíše očekávaný A6 Allroad než novou Q7. Zdání ale klame, je to stále velké Audi, které "jen" dostalo kompletně modifikované nárazníky, prahové nástavce, upravenou přední masku, mlhovky, světlomety, velká 20" kola a čtveřici koncovek výfuku. Výsledek je působivý, z tak trochu neohrabaného SUV se stal velký silniční dravec.

Nothelle se ovšem nespokojil pouze s tímto a již chystá i úpravu motoru. Pro svou práci mu poslouží šestiválec 3,6 FSI o výkonu 206 kW (280 k) a točivém momentu 360 Nm. Na jeho tuning si ovšem budete muset ještě počkat, protože v nabídce automobilky Audi se objeví až na podzim tohoto roku. Tuner ale již nyní slibuje úpravy motoru, které zaručí doping okolo 50 kW (68 k). Výsledný výsledný výkon by se tak měl pohybovat okolo 260 kW (353 k), což je více než u dnešního osmiválcového čtyřlitru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi Q7 Nothelle
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků