Audi Q7 přijede s hybridním pohonem

Audi Q7, nové SUV až pro sedm lidí, které se chystá na přelom následujícího roku, dostane kromě klasických motorů také hybridní pohon. Potvrdil to zástupce firmy na ženevském autosalonu, nicméně neuvedl další podrobnosti. Svůj debut si Q7 odbude na frankfurtském autosalonu a vyrábět se bude v bratislavské továrně Volkswagenu. Z tohoto důvodu by tam měla skončit výroba Seatu Ibiza.

Hybridní pohony jsou v současné době v kurzu, na evropském trhu se již prodává Toyota Prius, další vozy se připravují, např. Lexus RX 400h. Hybridy se budou objevovat nejen v běžných vozech, ale i SUV. Svůj záměr doplnit nabídku motorů o hybridní pohon již oznámilo německé Porsche, které bude přidávat šestiválec kombinovaný se dvěma elektromotory do modelu Cayenne. Hned několik konceptů s hybridními pohony se pak představilo na detroitském autosalonu.

Tip: Přehled všech dosud známých informací o Audi Q7, špionážní fotografie

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků