Audi Q5 se bude výrabět v Ingolstadtu

Německá automobilka Audi definitivně ukončila spekulace a oznámila, že svůj nový model Q5 bude vyrábět v Německu, konkrétně v závodě v Ingolstadtu a to již v roce 2008. Investice do výrobních prostorů dosáhnou zhruba 300 mil. eur (přibližně 8,7 mld. Kč). Mimo samotnou investici přinese nový model okolo 1 700 nových pracovních míst.

Audi tak směřuje se značnou části nových modelů právě do tohoto města. Před nedávnem oznámila, že i model A5 a supersportovní R8 bude vyrábět v této lokalitě. Mimo tuto trojici zde vyrábí Audi i modely A3, A4 a také novou generaci modelu TT.


Audi Q5 --- Ilustrace © Automedia

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků