Audi Q5: nové miniSUV v roce 2007

O tom, že Audi plánuje uvést na trh malé SUV pod názvem Q5, jsem už psal na konci září, když byl zveřejněn oficiální název pro velké SUV velikosti Touaregu nebo X5. To se bude jmenovat Audi Q7 a jeho příchod na trh je plánován na přelom 2005/6; podobně jako Touareg se bude vyrábět v Bratislavě.

Audi Q5 je menší než Q7, velikostí bude konkurencí např. BMW X3, Kia Sportage či Hyundai Tucson. Základem bude platforma nové generace modelu A4 quattro, dá se tedy očekávat stálý pohon všech kol, nikoliv pouze přiřaditelný. To potvrzuje i fakt, že motor bude umístěn podélně. Pro americký trh bude k dispozici i osmiválec, Evropané ocení umírněnější pohonné jednotky jako 2.7 V6 TDI či 3.0 V6 TDI.

Příchod na trh je očekáván na podzim roku 2007.

Klepněte pro větší obrázek Počítačová ilustrace

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků