Audi Q4 je za rohem. Stylové kupé-SUV prý nebude jen derivátem Q3

Audi zažívá plodné měsíce. Po vlajkovém Q8 a elektrickém e-tron nyní lákají na novinku Q4.

Další rozšíření rodiny Q se uskuteční někdy během příštího roku. Německá automobilka slibuje, že nepůjde pouze o model Q3 se sešikmenou zádí, ale o zcela samostatný model. Dokonce má svým designem z této řady vybočovat. Podle všeho ale půjde o menší verzi Q8. Předobrazem by však měl být také koncept TT Offroad z roku 2014, který vidíte ve fotogalerii.

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Andreas Mindt, projektový manažer Audi, prozradil britskému magazínu Autocar, že finální podoba vozu se již dokončuje. Q4 se bude vyrábět maďarském městě Győr, stejně jako druhá generace Q3.

Myšlenka na tento crossover se zrodila již v roce 2014, kdy si Audi začalo pohrávat s nápadem o zvýšeném modelu TT, se schopností pohybovat se mimo silnice. Q4 bude stát na platformě MQB a bude dokonce o něco větší, než Q3.

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Audi Q4 půjde přímo proti BMW X4. Samozřejmě se počítá i s ostrou verzí SQ4, která se má postavit BMW X4 M40i. Pod kapotou se podle všeho objeví také hybridní jednotky a vyloučena není ani čistě elektrická verze.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

dnes | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik