Audi Q4 je za rohem. Stylové kupé-SUV prý nebude jen derivátem Q3

Audi zažívá plodné měsíce. Po vlajkovém Q8 a elektrickém e-tron nyní lákají na novinku Q4.

Další rozšíření rodiny Q se uskuteční někdy během příštího roku. Německá automobilka slibuje, že nepůjde pouze o model Q3 se sešikmenou zádí, ale o zcela samostatný model. Dokonce má svým designem z této řady vybočovat. Podle všeho ale půjde o menší verzi Q8. Předobrazem by však měl být také koncept TT Offroad z roku 2014, který vidíte ve fotogalerii.

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Andreas Mindt, projektový manažer Audi, prozradil britskému magazínu Autocar, že finální podoba vozu se již dokončuje. Q4 se bude vyrábět maďarském městě Győr, stejně jako druhá generace Q3.

Myšlenka na tento crossover se zrodila již v roce 2014, kdy si Audi začalo pohrávat s nápadem o zvýšeném modelu TT, se schopností pohybovat se mimo silnice. Q4 bude stát na platformě MQB a bude dokonce o něco větší, než Q3.

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Audi Q4 půjde přímo proti BMW X4. Samozřejmě se počítá i s ostrou verzí SQ4, která se má postavit BMW X4 M40i. Pod kapotou se podle všeho objeví také hybridní jednotky a vyloučena není ani čistě elektrická verze.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

13.  12.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků