Audi Q4 je za rohem. Stylové kupé-SUV prý nebude jen derivátem Q3

Audi zažívá plodné měsíce. Po vlajkovém Q8 a elektrickém e-tron nyní lákají na novinku Q4.

Další rozšíření rodiny Q se uskuteční někdy během příštího roku. Německá automobilka slibuje, že nepůjde pouze o model Q3 se sešikmenou zádí, ale o zcela samostatný model. Dokonce má svým designem z této řady vybočovat. Podle všeho ale půjde o menší verzi Q8. Předobrazem by však měl být také koncept TT Offroad z roku 2014, který vidíte ve fotogalerii.

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Andreas Mindt, projektový manažer Audi, prozradil britskému magazínu Autocar, že finální podoba vozu se již dokončuje. Q4 se bude vyrábět maďarském městě Győr, stejně jako druhá generace Q3.

Myšlenka na tento crossover se zrodila již v roce 2014, kdy si Audi začalo pohrávat s nápadem o zvýšeném modelu TT, se schopností pohybovat se mimo silnice. Q4 bude stát na platformě MQB a bude dokonce o něco větší, než Q3.

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Audi Q4 půjde přímo proti BMW X4. Samozřejmě se počítá i s ostrou verzí SQ4, která se má postavit BMW X4 M40i. Pod kapotou se podle všeho objeví také hybridní jednotky a vyloučena není ani čistě elektrická verze.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků