Audi prodlužuje servisní intervaly

Od modelového roku 2002 čeká na zákazníky Audi zajímavé překvapení, související s návštěvami v autorizovaném servisu.
Audi prodlužuje servisní intervaly

Každý řidič by měl pravidelně navštěvovat autorizovaný servis „své“ značky. Dnes je minimální interval návštěv obvykle 15 000 km nebo jeden rok. Stále častěji se však intervaly pro garanční prohlídky prodlužují.

A právě toto prodloužení čeká na nové majitele automobilů Audi. Pokud mají  ve svém Audi zážehový motor, mohou nyní ujet 30 000 km a pokud mají motor vznětový, tak mohou ujet dokonce 50 000 km (mimo 3.3 TDI) bez nutnosti výměny oleje. Pokud tyto kilometry nestihnete najet do dvou let, musíte právě po dvou letech navštívit servis.

Prodloužení servisních intervalů bylo možné jednak díky stále rostoucí kvalitě motorových olejů, ale zejména díky zavedení vyspělého diagnostického systému motorů. Systém  sleduje rychlost jízdy, výkonové zatížení motoru, četnost studených startů a celou řadu dalších parametrů.

Když se blíží limit výměny (3000 km před) oznámí palubní počítač řidiči, že se blíží výměna a pak má řidič neustále na očích kolik kilometrů může ještě ujet.

Největší pravděpodobnost, že se dostanete na maximální hodnoty kilometrů, které jsou přípustné, máte tehdy, když budete jezdit s důrazem na plynulost, nebudete často využívat maximální výkon motoru a bude jezdit spíše dlouhé trasy s konstantní rychlostí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků