Audi připravuje převodovku DSG pro A4 a A6

Modely Audi A4 a A6 již brzy dostanou vynikající sekvenční převodovku DSG se dvěma spojkami. V současné době nabízí tyto vozy pouze dva typy automatických převodovek, tiptronic a multitronic. První je běžný automat s možností sekvenčního řazení, druhá je bezestupňová převodovka s proměnným převodem.

Zatím není možné DSG použít u podélně uložených motorů, proto Audi může nabízet DSG jen v modelu A3, A3 Sportback a TT, které mají motor uložen napříč. Současná verze převodovky je také omezena maximálním točivým momentem, který je schopna přenést, a sice 350 Nm. Audi na překonání obou překážek usilovně pracuje a připravuje další generaci DSG, která si s obojím poradí. Ta by se mohla v A4 a A6 objevit už koncem roku.

Tip: Vše o převodovce DSG

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků