Audi připravuje převodovku DSG pro A4 a A6

Modely Audi A4 a A6 již brzy dostanou vynikající sekvenční převodovku DSG se dvěma spojkami. V současné době nabízí tyto vozy pouze dva typy automatických převodovek, tiptronic a multitronic. První je běžný automat s možností sekvenčního řazení, druhá je bezestupňová převodovka s proměnným převodem.

Zatím není možné DSG použít u podélně uložených motorů, proto Audi může nabízet DSG jen v modelu A3, A3 Sportback a TT, které mají motor uložen napříč. Současná verze převodovky je také omezena maximálním točivým momentem, který je schopna přenést, a sice 350 Nm. Audi na překonání obou překážek usilovně pracuje a připravuje další generaci DSG, která si s obojím poradí. Ta by se mohla v A4 a A6 objevit už koncem roku.

Tip: Vše o převodovce DSG

 

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků