Audi přijde s ostrými naftovými modely

Není žádnou novinkou, že německá automobilka Audi značí své vrcholné modely znakem RS, případně S. Vůz s tímto označením vždy přináší vysoký výkon, zlepšené jízdní vlastnosti a spolu s tím dostává i vyladěný benzínový motor.

Tip: Jízdní dojmy ze svezení s novým Audi RS4 naleznete zde.

Novinkou v nabídce bude řada ostrých naftových modelů. Naftový osmiválec doplní benzínový u modelu Audi řady A4 (RS4), naftový desetiválec prozměnu benzínový u modelů Audi řad A6 (S6) a A8 (S8).

Protože Audi svým naftovým vozům věří, přinese pro ně i zcela nové označení. Pokud tedy v blízké budoucnosti potkáte vyladěný naftový sedan této automobilky, ponese označení DS. Audi DS4 bude ostrá naftová verze modelu A4, Audi DS6 a DS8 pak ostré naftové verze větších sourozenců.

Jedinou nevýhodou pak bude větší hmotnost. Např. naftový osmiválec váží o více než 150 kg více, než benzínový v Audi RS4, což jistě na jízdních vlastnostech nepřidá. Ovšem to není u Audi až tak důležité.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků