Audi přijde s ostrými naftovými modely

Není žádnou novinkou, že německá automobilka Audi značí své vrcholné modely znakem RS, případně S. Vůz s tímto označením vždy přináší vysoký výkon, zlepšené jízdní vlastnosti a spolu s tím dostává i vyladěný benzínový motor.

Tip: Jízdní dojmy ze svezení s novým Audi RS4 naleznete zde.

Novinkou v nabídce bude řada ostrých naftových modelů. Naftový osmiválec doplní benzínový u modelu Audi řady A4 (RS4), naftový desetiválec prozměnu benzínový u modelů Audi řad A6 (S6) a A8 (S8).

Protože Audi svým naftovým vozům věří, přinese pro ně i zcela nové označení. Pokud tedy v blízké budoucnosti potkáte vyladěný naftový sedan této automobilky, ponese označení DS. Audi DS4 bude ostrá naftová verze modelu A4, Audi DS6 a DS8 pak ostré naftové verze větších sourozenců.

Jedinou nevýhodou pak bude větší hmotnost. Např. naftový osmiválec váží o více než 150 kg více, než benzínový v Audi RS4, což jistě na jízdních vlastnostech nepřidá. Ovšem to není u Audi až tak důležité.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků