Audi přichází s novým Audi A6 allroad quattro

Automobilka Audi se loučí s modelem allroad quattro první generace, v Neckarsulmu se však už finišuje s přípravou druhé generace tohoto vozu, který by měl vyjet v polovině roku 2006.

Od zahájení výroby v roce 2000 bylo vyrobeno 90 000 vozů Audi allroad quattro, což je mnohem více, než kolik se původně předpokládalo. Na tuzemském trhu se Audi allroad quattro zařadilo mezi absolutně nejprodávanější modely s pohonem všech kol. Celkem se v ČR prodalo od zahájení prodeje v polovině roku 2000 do června 2005 1326 těchto vozů, což výrazně upevnilo pozici značky Audi jako nejúspěšnějšího prodejce vozů 4x4.

Připravovaný nástupce má ještě vyšší ambice než vybíhající model – podle prvních informací tento výjimečný vůz nabídne ještě mnohem více než naznačila originální studie allroad quattro concept uvedená letos v lednu na autosalonu v Detroitu, která se potom překvapivě objevila i na červnovém autosalonu v Brně, kde po zásluze vzbudila mimořádnou pozornost. Právě mimořádně pozitivní ohlas nejširší veřejnosti na detroitský koncept definitivně rozhodl o přípravě sériové výroby druhé generace řady allroad quattro.

Nový model Audi A6 allroad quattro přidá k elegantnímu designu modelů Audi A6 Avant robustnější tóny vozů do drsných podmínek. I připravovaný model bude mít samozřejmě stálý pohon všech kol quattro a adaptivní pneumatické pérování, schopné měnit světlou výšku vozu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koncept Allroad 

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků