Audi přichází s novým Audi A6 allroad quattro

Automobilka Audi se loučí s modelem allroad quattro první generace, v Neckarsulmu se však už finišuje s přípravou druhé generace tohoto vozu, který by měl vyjet v polovině roku 2006.

Od zahájení výroby v roce 2000 bylo vyrobeno 90 000 vozů Audi allroad quattro, což je mnohem více, než kolik se původně předpokládalo. Na tuzemském trhu se Audi allroad quattro zařadilo mezi absolutně nejprodávanější modely s pohonem všech kol. Celkem se v ČR prodalo od zahájení prodeje v polovině roku 2000 do června 2005 1326 těchto vozů, což výrazně upevnilo pozici značky Audi jako nejúspěšnějšího prodejce vozů 4x4.

Připravovaný nástupce má ještě vyšší ambice než vybíhající model – podle prvních informací tento výjimečný vůz nabídne ještě mnohem více než naznačila originální studie allroad quattro concept uvedená letos v lednu na autosalonu v Detroitu, která se potom překvapivě objevila i na červnovém autosalonu v Brně, kde po zásluze vzbudila mimořádnou pozornost. Právě mimořádně pozitivní ohlas nejširší veřejnosti na detroitský koncept definitivně rozhodl o přípravě sériové výroby druhé generace řady allroad quattro.

Nový model Audi A6 allroad quattro přidá k elegantnímu designu modelů Audi A6 Avant robustnější tóny vozů do drsných podmínek. I připravovaný model bude mít samozřejmě stálý pohon všech kol quattro a adaptivní pneumatické pérování, schopné měnit světlou výšku vozu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koncept Allroad 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků