Audi představuje nový přeplňovaný šestiválec

Ingolstadtská automobilka Audi uveřejnila první oficiální informace ohledně nového přeplňovaného agregátu, jejímž bude poháněn ostrý model S4 a pravděpodobně i faceliftovaný model A6. Nový agregát disponující přímím vstřikováním nabízí maximální výkon 286 koní při 4 800 ot./min. a přeplňován je kompresorem Eaton.  

Nutno říci, že označení může být v tomto případě poněkud zavádějící, nový motor je totiž označován jako 3.0 TFSI, přičemž „T“ v začátku názvu vždy znamenalo „Turbo“. Turbo zde sice nenajdeme, ale automobilka avizovala, že nový motor má lepší vlastnosti než jeho turbem přeplňovaný předchůdce. Ten byl mj. pro automobilku velmi úspěšným.
 

Kromě jednodušší konstrukce a nižší hmotnosti má agregát nabízet vyšší výkon při nižších otáčkách. Tyto vlastnosti nevylučují jeho budoucí využití v modelech Q7 a A8, automobilka tedy doufá, že i „kompresorový“ motor 3,0 půjde v šlápějích svého „twin-turbového“ příbuzného.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků