Audi představilo A4 v okruhové verzi DTM

Německá automobilka Audi představila na ženevském autosalonu i čtvrtou generaci modelu A4 v okruhové verzi DTM. Audi A4 s přívlastkem DTM a označením R14 je, stejně jako předešlá verze, charakterizována modrým základním lakem a aerodynamicky téměř dokonalým bodykitem.

Novinka od divize Audi Motorsport disponuje nejnovějšími prvky, které zaručí, že vůz bude i v nové sezoně držet krok s konkurencí. Hlavním cílem inženýrů bylo zajistit co nejlepší rozložení hmotnosti, dosáhnout co nejlepší aerodynamiku a efektivní distribuci výkonu. Lehká karoserie je tradičně vyrobena z kompozitních materiálů a karbonu, kterým je rovněž zpevněna i kabina, čímž je zvýšena torzní pevnost „klece“.   
 

Osmiválec o objemu 4.0 l s výkonem téměř 480 koní má na okruzích vzbuzovat respekt a to nejen svým řevem, ale i dobrými vlastnostmi korunovanými pohonem zadních kol. Automobilka se do nové sezony skutečně dobře připravila, svědčí o tom i několik tisíc najezděných kilometrů za účelem testování. Svůj velký závodní debut čeká na novou A4 DTM 13. dubna na Hockenheimringu. Uvidíme, zda bude Audi schopna obhájit titul z loňského roku.  

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi A4 DTM živě v Ženevě
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků