Audi představí luxusnější verzi A8. Mají se začít Maybach a Bentley bát?

Můžete se začít radovat. Chystá se souboj luxusních supersedanů, ve kterém se pobije snad půlka Evropy.

Na posledním firemním meetingu ohlásila automobilka Audi další velký krok směrem k luxusním vozům. Modelová řada vlajkové lodi A8 se totiž brzy rozšíří. Zahrnovat bude luxusnější a prestižnější verzi, která se bude snažit mířit ještě výše než základní model.

Policie dostala Audi A8 4.2 FSI pro boj s pašeráky. A hned si uřízla ostudu

Policie dostala Audi A8 4.2 FSI pro boj s pašeráky. A hned si uřízla ostudu

O něčem takovém se již spekulovalo již na konci loňského roku. Tehdy se totiž uvažovalo nad tím, že se probudí k životu již dávno zaniklá značka Horch. Ta vyráběla na začátku minulého století velmi luxusní koráby, které si to nebály rozdat s největšími hráči tehdejší doby.

Ano, Horch je jednou ze značek, jejímž spojením s ostatními značkami vzniklo to, co dnes známe jako Audi. Obnovení luxusního jména Horch by tak znamenalo, že Audi následuje cestu Mercedesu, které pro své luxusní vozy zvolilo také staromilský název, Maybach. Že by nás čekal souboj luxusních sedanů?

Bentley láká na interiér nového Flying Spur. Opojný sedan se ukáže na podzim

Bentley láká na interiér nového Flying Spur. Opojný sedan se ukáže na podzim

Audi bude muset v tom případě sáhnout po dvanáctiválcovém motoru. Navíc se ještě tento rok představí další konkurent pro Maybach, v útrobách britského inženýrství se totiž právě kuje luxusní supersedan Bentley Flying Spur. Oba konkurenti V12 nabídnou. Zatímco se Audi vzdává spalovacího TT, chystá se na mnohem větší bitvu. Svět je ještě naštěstí v pořádku.

Na fotografiích můžete vidět současný vrchol modelové nabídky Audi A8, 60 TFSI Quattro Long.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků