Audi představí luxusnější verzi A8. Mají se začít Maybach a Bentley bát?

Můžete se začít radovat. Chystá se souboj luxusních supersedanů, ve kterém se pobije snad půlka Evropy.

Na posledním firemním meetingu ohlásila automobilka Audi další velký krok směrem k luxusním vozům. Modelová řada vlajkové lodi A8 se totiž brzy rozšíří. Zahrnovat bude luxusnější a prestižnější verzi, která se bude snažit mířit ještě výše než základní model.

Policie dostala Audi A8 4.2 FSI pro boj s pašeráky. A hned si uřízla ostudu

Policie dostala Audi A8 4.2 FSI pro boj s pašeráky. A hned si uřízla ostudu

O něčem takovém se již spekulovalo již na konci loňského roku. Tehdy se totiž uvažovalo nad tím, že se probudí k životu již dávno zaniklá značka Horch. Ta vyráběla na začátku minulého století velmi luxusní koráby, které si to nebály rozdat s největšími hráči tehdejší doby.

Ano, Horch je jednou ze značek, jejímž spojením s ostatními značkami vzniklo to, co dnes známe jako Audi. Obnovení luxusního jména Horch by tak znamenalo, že Audi následuje cestu Mercedesu, které pro své luxusní vozy zvolilo také staromilský název, Maybach. Že by nás čekal souboj luxusních sedanů?

Bentley láká na interiér nového Flying Spur. Opojný sedan se ukáže na podzim

Bentley láká na interiér nového Flying Spur. Opojný sedan se ukáže na podzim

Audi bude muset v tom případě sáhnout po dvanáctiválcovém motoru. Navíc se ještě tento rok představí další konkurent pro Maybach, v útrobách britského inženýrství se totiž právě kuje luxusní supersedan Bentley Flying Spur. Oba konkurenti V12 nabídnou. Zatímco se Audi vzdává spalovacího TT, chystá se na mnohem větší bitvu. Svět je ještě naštěstí v pořádku.

Na fotografiích můžete vidět současný vrchol modelové nabídky Audi A8, 60 TFSI Quattro Long.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 61 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků