Audi představí luxusnější verzi A8. Mají se začít Maybach a Bentley bát?

Můžete se začít radovat. Chystá se souboj luxusních supersedanů, ve kterém se pobije snad půlka Evropy.

Na posledním firemním meetingu ohlásila automobilka Audi další velký krok směrem k luxusním vozům. Modelová řada vlajkové lodi A8 se totiž brzy rozšíří. Zahrnovat bude luxusnější a prestižnější verzi, která se bude snažit mířit ještě výše než základní model.

Policie dostala Audi A8 4.2 FSI pro boj s pašeráky. A hned si uřízla ostudu

Policie dostala Audi A8 4.2 FSI pro boj s pašeráky. A hned si uřízla ostudu

O něčem takovém se již spekulovalo již na konci loňského roku. Tehdy se totiž uvažovalo nad tím, že se probudí k životu již dávno zaniklá značka Horch. Ta vyráběla na začátku minulého století velmi luxusní koráby, které si to nebály rozdat s největšími hráči tehdejší doby.

Ano, Horch je jednou ze značek, jejímž spojením s ostatními značkami vzniklo to, co dnes známe jako Audi. Obnovení luxusního jména Horch by tak znamenalo, že Audi následuje cestu Mercedesu, které pro své luxusní vozy zvolilo také staromilský název, Maybach. Že by nás čekal souboj luxusních sedanů?

Bentley láká na interiér nového Flying Spur. Opojný sedan se ukáže na podzim

Bentley láká na interiér nového Flying Spur. Opojný sedan se ukáže na podzim

Audi bude muset v tom případě sáhnout po dvanáctiválcovém motoru. Navíc se ještě tento rok představí další konkurent pro Maybach, v útrobách britského inženýrství se totiž právě kuje luxusní supersedan Bentley Flying Spur. Oba konkurenti V12 nabídnou. Zatímco se Audi vzdává spalovacího TT, chystá se na mnohem větší bitvu. Svět je ještě naštěstí v pořádku.

Na fotografiích můžete vidět současný vrchol modelové nabídky Audi A8, 60 TFSI Quattro Long.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků