Audi pozdrží příchod modelu Q5 a hybridního Q7

Šéf amerického zastoupení Audi uvedl, že automobilka představí produkční verzi svého hybridního modelu Audi Q7 až v roce 2009 s tím, že na trhu by se měl dostat buď těsně před koncem tohoto roku, nebo až v roce 2010.

Důvod pro pozdější nasazení je přitom velmi prostý. Automobilka v současnosti nemá systém dotažený do konce a není možné v brzké době přejít na sériovou výrobu. I když se předpokládá, že vše bude hotovo na přelomu roku 2008 a 2009, do výroby tento systém jen tak nepůjde. Počítá se totiž, že přijde až s faceliftem modelu Q7, který by se měl odehrát až o rok později.

Ve stejném období by se také mělo na trh dostat malé SUV Audi Q5, které bude konkurovat BMW X3. Model, který bude sdílet platformu s Volkswagenem Tiguan, se tak na trhu objeví s poměrně solidním zpožděním.

Automobilka již několikrát odložila představení alespoň konceptu Q5. To by se mělo odehrát až na jaře příštího roku v Ženevě, kde bude rovnou představena předprodukční verze, která se od té finální nebude v podstatě v ničem lišit.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků