Audi pozdrží příchod modelu Q5 a hybridního Q7

Šéf amerického zastoupení Audi uvedl, že automobilka představí produkční verzi svého hybridního modelu Audi Q7 až v roce 2009 s tím, že na trhu by se měl dostat buď těsně před koncem tohoto roku, nebo až v roce 2010.

Důvod pro pozdější nasazení je přitom velmi prostý. Automobilka v současnosti nemá systém dotažený do konce a není možné v brzké době přejít na sériovou výrobu. I když se předpokládá, že vše bude hotovo na přelomu roku 2008 a 2009, do výroby tento systém jen tak nepůjde. Počítá se totiž, že přijde až s faceliftem modelu Q7, který by se měl odehrát až o rok později.

Ve stejném období by se také mělo na trh dostat malé SUV Audi Q5, které bude konkurovat BMW X3. Model, který bude sdílet platformu s Volkswagenem Tiguan, se tak na trhu objeví s poměrně solidním zpožděním.

Automobilka již několikrát odložila představení alespoň konceptu Q5. To by se mělo odehrát až na jaře příštího roku v Ženevě, kde bude rovnou představena předprodukční verze, která se od té finální nebude v podstatě v ničem lišit.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků