Audi pozdrží příchod modelu Q5 a hybridního Q7

Šéf amerického zastoupení Audi uvedl, že automobilka představí produkční verzi svého hybridního modelu Audi Q7 až v roce 2009 s tím, že na trhu by se měl dostat buď těsně před koncem tohoto roku, nebo až v roce 2010.

Důvod pro pozdější nasazení je přitom velmi prostý. Automobilka v současnosti nemá systém dotažený do konce a není možné v brzké době přejít na sériovou výrobu. I když se předpokládá, že vše bude hotovo na přelomu roku 2008 a 2009, do výroby tento systém jen tak nepůjde. Počítá se totiž, že přijde až s faceliftem modelu Q7, který by se měl odehrát až o rok později.

Ve stejném období by se také mělo na trh dostat malé SUV Audi Q5, které bude konkurovat BMW X3. Model, který bude sdílet platformu s Volkswagenem Tiguan, se tak na trhu objeví s poměrně solidním zpožděním.

Automobilka již několikrát odložila představení alespoň konceptu Q5. To by se mělo odehrát až na jaře příštího roku v Ženevě, kde bude rovnou představena předprodukční verze, která se od té finální nebude v podstatě v ničem lišit.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků