Audi potvrzuje náhradu za podezřelého předsedu Ruperta Stadlera

Audi již oficiálně jmenovalo náhradu za suspendovaného předsedu správní rady Ruperta Stadlera, který je nadále vyšetřován ve spojitosti s aférou Dieselgate.

Nekonečná aféra kolem manipulací s emisními měřeními nadále pokračuje. Nejnovější zprávou je již oficiální zaplnění pozice předsedy značky Audi a jednoho z nejvyšších představitelů Volkswagenu Ruperta Stadlera, který je stále v seznamu vyšetřovaných osob.

Novým předsedou správní rady Audi se tedy stává Bram Schot, který již v létě zastoupil místo Stadlera jako prozatímní náhrada. Na jeho pozici byl dosazen poté, co byl Stadler v červnu zatčen a vzat do vazby kvůli obavám z maření vyšetřování – soud však už na konci října rozhodl o jeho propuštění.

Šéf Audi je ve vazbě kvůli emisím. Úřady mají strach z maření vyšetřování

Šéf Audi je ve vazbě kvůli emisím. Úřady mají strach z maření vyšetřování

Nadále je ovšem bývalý předseda podezřelý z podvodných praktik, falešné reklamy a vědomého přehlížení aplikace podvodných zařízení při měření emisí na řadě modelů Audi a dalších vozech koncernu VW. Stadler byl nucen složit kauci a nesmí se stýkat a komunikovat s dalšími osobami, které jsou do případu zapleteny.

Bram Schot byl před svým působením v koncernu VW prezidentem a vedoucím ředitel italského zastoupení Mercedesu-Benz. Pro VW dále pracoval jako vedoucí marketingu a prodeje oddělení užitkových vozidel.

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

„V posledních měsících předvedl Bram Schot jakožto náhradník předsedy správní rady opravdu přesvědčivou práci. Se svým týmem prosazuje změny v provozu automobilky a efektivně řeší současné výzvy, kterými se musíme zabývat," okomentoval jmenování nového předsedy Herbert Diess, ředitel koncernu VW a předseda dozorčí rady Audi.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 45 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků