Audi potvrzuje náhradu za podezřelého předsedu Ruperta Stadlera

Audi již oficiálně jmenovalo náhradu za suspendovaného předsedu správní rady Ruperta Stadlera, který je nadále vyšetřován ve spojitosti s aférou Dieselgate.

Nekonečná aféra kolem manipulací s emisními měřeními nadále pokračuje. Nejnovější zprávou je již oficiální zaplnění pozice předsedy značky Audi a jednoho z nejvyšších představitelů Volkswagenu Ruperta Stadlera, který je stále v seznamu vyšetřovaných osob.

Novým předsedou správní rady Audi se tedy stává Bram Schot, který již v létě zastoupil místo Stadlera jako prozatímní náhrada. Na jeho pozici byl dosazen poté, co byl Stadler v červnu zatčen a vzat do vazby kvůli obavám z maření vyšetřování – soud však už na konci října rozhodl o jeho propuštění.

Šéf Audi je ve vazbě kvůli emisím. Úřady mají strach z maření vyšetřování

Šéf Audi je ve vazbě kvůli emisím. Úřady mají strach z maření vyšetřování

Nadále je ovšem bývalý předseda podezřelý z podvodných praktik, falešné reklamy a vědomého přehlížení aplikace podvodných zařízení při měření emisí na řadě modelů Audi a dalších vozech koncernu VW. Stadler byl nucen složit kauci a nesmí se stýkat a komunikovat s dalšími osobami, které jsou do případu zapleteny.

Bram Schot byl před svým působením v koncernu VW prezidentem a vedoucím ředitel italského zastoupení Mercedesu-Benz. Pro VW dále pracoval jako vedoucí marketingu a prodeje oddělení užitkových vozidel.

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

„V posledních měsících předvedl Bram Schot jakožto náhradník předsedy správní rady opravdu přesvědčivou práci. Se svým týmem prosazuje změny v provozu automobilky a efektivně řeší současné výzvy, kterými se musíme zabývat," okomentoval jmenování nového předsedy Herbert Diess, ředitel koncernu VW a předseda dozorčí rady Audi.

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 68 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 56 příspěvků