Audi potvrzuje náhradu za podezřelého předsedu Ruperta Stadlera

Audi již oficiálně jmenovalo náhradu za suspendovaného předsedu správní rady Ruperta Stadlera, který je nadále vyšetřován ve spojitosti s aférou Dieselgate.

Nekonečná aféra kolem manipulací s emisními měřeními nadále pokračuje. Nejnovější zprávou je již oficiální zaplnění pozice předsedy značky Audi a jednoho z nejvyšších představitelů Volkswagenu Ruperta Stadlera, který je stále v seznamu vyšetřovaných osob.

Novým předsedou správní rady Audi se tedy stává Bram Schot, který již v létě zastoupil místo Stadlera jako prozatímní náhrada. Na jeho pozici byl dosazen poté, co byl Stadler v červnu zatčen a vzat do vazby kvůli obavám z maření vyšetřování – soud však už na konci října rozhodl o jeho propuštění.

Šéf Audi je ve vazbě kvůli emisím. Úřady mají strach z maření vyšetřování

Šéf Audi je ve vazbě kvůli emisím. Úřady mají strach z maření vyšetřování

Nadále je ovšem bývalý předseda podezřelý z podvodných praktik, falešné reklamy a vědomého přehlížení aplikace podvodných zařízení při měření emisí na řadě modelů Audi a dalších vozech koncernu VW. Stadler byl nucen složit kauci a nesmí se stýkat a komunikovat s dalšími osobami, které jsou do případu zapleteny.

Bram Schot byl před svým působením v koncernu VW prezidentem a vedoucím ředitel italského zastoupení Mercedesu-Benz. Pro VW dále pracoval jako vedoucí marketingu a prodeje oddělení užitkových vozidel.

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

„V posledních měsících předvedl Bram Schot jakožto náhradník předsedy správní rady opravdu přesvědčivou práci. Se svým týmem prosazuje změny v provozu automobilky a efektivně řeší současné výzvy, kterými se musíme zabývat," okomentoval jmenování nového předsedy Herbert Diess, ředitel koncernu VW a předseda dozorčí rady Audi.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

včera | Vladimír Kadera | 54 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky