Audi potvrzuje náhradu za podezřelého předsedu Ruperta Stadlera

Audi již oficiálně jmenovalo náhradu za suspendovaného předsedu správní rady Ruperta Stadlera, který je nadále vyšetřován ve spojitosti s aférou Dieselgate.

Nekonečná aféra kolem manipulací s emisními měřeními nadále pokračuje. Nejnovější zprávou je již oficiální zaplnění pozice předsedy značky Audi a jednoho z nejvyšších představitelů Volkswagenu Ruperta Stadlera, který je stále v seznamu vyšetřovaných osob.

Novým předsedou správní rady Audi se tedy stává Bram Schot, který již v létě zastoupil místo Stadlera jako prozatímní náhrada. Na jeho pozici byl dosazen poté, co byl Stadler v červnu zatčen a vzat do vazby kvůli obavám z maření vyšetřování – soud však už na konci října rozhodl o jeho propuštění.

Šéf Audi je ve vazbě kvůli emisím. Úřady mají strach z maření vyšetřování

Šéf Audi je ve vazbě kvůli emisím. Úřady mají strach z maření vyšetřování

Nadále je ovšem bývalý předseda podezřelý z podvodných praktik, falešné reklamy a vědomého přehlížení aplikace podvodných zařízení při měření emisí na řadě modelů Audi a dalších vozech koncernu VW. Stadler byl nucen složit kauci a nesmí se stýkat a komunikovat s dalšími osobami, které jsou do případu zapleteny.

Bram Schot byl před svým působením v koncernu VW prezidentem a vedoucím ředitel italského zastoupení Mercedesu-Benz. Pro VW dále pracoval jako vedoucí marketingu a prodeje oddělení užitkových vozidel.

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

„V posledních měsících předvedl Bram Schot jakožto náhradník předsedy správní rady opravdu přesvědčivou práci. Se svým týmem prosazuje změny v provozu automobilky a efektivně řeší současné výzvy, kterými se musíme zabývat," okomentoval jmenování nového předsedy Herbert Diess, ředitel koncernu VW a předseda dozorčí rady Audi.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 10 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků