Audi potvrzuje náhradu za podezřelého předsedu Ruperta Stadlera

Audi již oficiálně jmenovalo náhradu za suspendovaného předsedu správní rady Ruperta Stadlera, který je nadále vyšetřován ve spojitosti s aférou Dieselgate.

Nekonečná aféra kolem manipulací s emisními měřeními nadále pokračuje. Nejnovější zprávou je již oficiální zaplnění pozice předsedy značky Audi a jednoho z nejvyšších představitelů Volkswagenu Ruperta Stadlera, který je stále v seznamu vyšetřovaných osob.

Novým předsedou správní rady Audi se tedy stává Bram Schot, který již v létě zastoupil místo Stadlera jako prozatímní náhrada. Na jeho pozici byl dosazen poté, co byl Stadler v červnu zatčen a vzat do vazby kvůli obavám z maření vyšetřování – soud však už na konci října rozhodl o jeho propuštění.

Šéf Audi je ve vazbě kvůli emisím. Úřady mají strach z maření vyšetřování

Šéf Audi je ve vazbě kvůli emisím. Úřady mají strach z maření vyšetřování

Nadále je ovšem bývalý předseda podezřelý z podvodných praktik, falešné reklamy a vědomého přehlížení aplikace podvodných zařízení při měření emisí na řadě modelů Audi a dalších vozech koncernu VW. Stadler byl nucen složit kauci a nesmí se stýkat a komunikovat s dalšími osobami, které jsou do případu zapleteny.

Bram Schot byl před svým působením v koncernu VW prezidentem a vedoucím ředitel italského zastoupení Mercedesu-Benz. Pro VW dále pracoval jako vedoucí marketingu a prodeje oddělení užitkových vozidel.

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

„V posledních měsících předvedl Bram Schot jakožto náhradník předsedy správní rady opravdu přesvědčivou práci. Se svým týmem prosazuje změny v provozu automobilky a efektivně řeší současné výzvy, kterými se musíme zabývat," okomentoval jmenování nového předsedy Herbert Diess, ředitel koncernu VW a předseda dozorčí rady Audi.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 148 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 83 příspěvků