Audi postupně „likviduje“ model A2

O tom, že model A2 nepatří mezi příliš úspěšné projekty, jsme už psali. Audi proto výrobu svého nejmenšího vozu ukončí (do konce roku 2006) a neuvede jeho nástupce i přesto, že vůz patří nejspolehlivější v hodnocení TUV. Nevýhodou vozu je jeho vysoká cena, v Česku začíná na 560 tisících, což je za auto velikosti Fabie skutečně hodně. Důvodem vysoké ceny je použití hliníku místo klasické oceli; to ale běžný uživatel nedokáže docenit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V Anglii byla místo výbav SE a Sport zavedena pouze jedna, Special Edition, do jejíž základní výbavy se dostala klimatizace a CD přehrávač, cena byla přitom snížena o více než tisíc liber (necelých 50 tisíc korun). Z nabídky byly vyřazeny motory 1.6 FSI a 1.4 TDI 66 kW, zůstaly pouze agregáty 1.4 55 kW a 1.4 TDI 55 kW. Něco podobného dříve nebo později jistě čeká i další evropské trhy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků