Audi postaví zbraň proti BMW 1 cabrio, model A3 s otevřenou střechou

Německá automobilka Audi postupně plní své smělé plány, když chce do roku 2015 představit na čtyřicet nových modelů. Jedním z nich bude i odpověď na konkurenční BMW, které již brzy představí svůj nejmenší model řady 1 ve verzi cabrio. Audi nelení a již také pilně testuje svůj model A3 s otevřenou střechou. A3 cabrio by se mělo představit na sklonku letošního roku, popř. nejpozději na počátku příštího a do výroby by se mělo dostat v první polovině příštího roku. Na rozdíl od mnohé konkurence však nepůjde o módní coupé-cabrio s pevnou střechou, ale dostane klasickou plátěnou střechu jako větší A4.

U Audi se však nejedná o jediný model, který se objeví i jako kabriolet. Nový model, kupé A5, které je odvozeno od modelu A4, by se také mělo objevit jako kabriolet nebo roadster. Zde ovšem ještě není zcela jasné, zda půjde coupé-cabrio, nebo o klasický kabriolet v duchu ostatních modelů této automobilky.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků