Audi postaví zbraň proti BMW 1 cabrio, model A3 s otevřenou střechou

Německá automobilka Audi postupně plní své smělé plány, když chce do roku 2015 představit na čtyřicet nových modelů. Jedním z nich bude i odpověď na konkurenční BMW, které již brzy představí svůj nejmenší model řady 1 ve verzi cabrio. Audi nelení a již také pilně testuje svůj model A3 s otevřenou střechou. A3 cabrio by se mělo představit na sklonku letošního roku, popř. nejpozději na počátku příštího a do výroby by se mělo dostat v první polovině příštího roku. Na rozdíl od mnohé konkurence však nepůjde o módní coupé-cabrio s pevnou střechou, ale dostane klasickou plátěnou střechu jako větší A4.

U Audi se však nejedná o jediný model, který se objeví i jako kabriolet. Nový model, kupé A5, které je odvozeno od modelu A4, by se také mělo objevit jako kabriolet nebo roadster. Zde ovšem ještě není zcela jasné, zda půjde coupé-cabrio, nebo o klasický kabriolet v duchu ostatních modelů této automobilky.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků