Audi postaví zbraň proti BMW 1 cabrio, model A3 s otevřenou střechou

Německá automobilka Audi postupně plní své smělé plány, když chce do roku 2015 představit na čtyřicet nových modelů. Jedním z nich bude i odpověď na konkurenční BMW, které již brzy představí svůj nejmenší model řady 1 ve verzi cabrio. Audi nelení a již také pilně testuje svůj model A3 s otevřenou střechou. A3 cabrio by se mělo představit na sklonku letošního roku, popř. nejpozději na počátku příštího a do výroby by se mělo dostat v první polovině příštího roku. Na rozdíl od mnohé konkurence však nepůjde o módní coupé-cabrio s pevnou střechou, ale dostane klasickou plátěnou střechu jako větší A4.

U Audi se však nejedná o jediný model, který se objeví i jako kabriolet. Nový model, kupé A5, které je odvozeno od modelu A4, by se také mělo objevit jako kabriolet nebo roadster. Zde ovšem ještě není zcela jasné, zda půjde coupé-cabrio, nebo o klasický kabriolet v duchu ostatních modelů této automobilky.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků