Audi posouvá odhalení rivala Tesly. Koncem srpna se jej nedočkáme

Premiéra Audi E-Tron se odkládá. Koncem srpna tak elektrickou novinku oficiálně neuvidíme. Nové datum zatím zůstává neznámou.

Německá automobilka plánovala odhalení elektrického SUV E-tron během Audi Summitu v belgickém Bruselu. Podle posledních informací se ale velkolepá událost 30.8. nakonec neuskuteční. 

Příčinou mají být organizační otázky, dost možná související s nedávným zadržením šéfa Audi Ruperta Stadlera. Událost byla přesunuta na zatím neurčené datum. Podobné vozy už ale vyvíjí také konkurence, je tedy v zájmu Audi, aby se slavnostní představení veřejnosti uskutečnilo co nejdříve. 

Audi zmodernizovalo sedan a kombi A4. Designem mohou být blíž k RS

Audi zmodernizovalo sedan a kombi A4. Designem mohou být blíž k RS

S důležitou informací přišel na svém Twitter účtu novinář Matthias Schmidt. Tomu mluvčí německé automobilky potvrdil, že se přesouvá pouze odhalení elektrického SUV. Termín dodání prvních kusů zákazníkům má zůstat nezměněn, tedy nejdříve na konci letošního roku. 

E-Tron má i díky různým aerodynamickým vychytávkám zvládnout ujet na jedno nabití více než 400 km. O "šťávu" se stará lithium-iontová baterie o kapacitě 95 kWh, uložená v podlaze vozu. Při využití výkonné nabíjecí stanice o výkonu 150 kW ji bude možné nabít za pouhých 30 minut. Výkon vozu se má pohybovat někde mezi 320 až 380 kW.

TEST DS 7 Crossback PureTech 225: Extravagance bez kompromisů?

DS 7 Crossback PureTech 225

Zcela samostatná značka DS je tu a model 7 s dodatkem Crossback je startem nové éry. Vyzkoušeli jsme nejsilnější benzínové provedení a sportovně laděnou výbavu.

včera | Milan Lažanský | 30 příspěvků
TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 58 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 50 příspěvků