Audi posouvá odhalení rivala Tesly. Koncem srpna se jej nedočkáme

Premiéra Audi E-Tron se odkládá. Koncem srpna tak elektrickou novinku oficiálně neuvidíme. Nové datum zatím zůstává neznámou.

Německá automobilka plánovala odhalení elektrického SUV E-tron během Audi Summitu v belgickém Bruselu. Podle posledních informací se ale velkolepá událost 30.8. nakonec neuskuteční. 

Příčinou mají být organizační otázky, dost možná související s nedávným zadržením šéfa Audi Ruperta Stadlera. Událost byla přesunuta na zatím neurčené datum. Podobné vozy už ale vyvíjí také konkurence, je tedy v zájmu Audi, aby se slavnostní představení veřejnosti uskutečnilo co nejdříve. 

Audi zmodernizovalo sedan a kombi A4. Designem mohou být blíž k RS

Audi zmodernizovalo sedan a kombi A4. Designem mohou být blíž k RS

S důležitou informací přišel na svém Twitter účtu novinář Matthias Schmidt. Tomu mluvčí německé automobilky potvrdil, že se přesouvá pouze odhalení elektrického SUV. Termín dodání prvních kusů zákazníkům má zůstat nezměněn, tedy nejdříve na konci letošního roku. 

E-Tron má i díky různým aerodynamickým vychytávkám zvládnout ujet na jedno nabití více než 400 km. O "šťávu" se stará lithium-iontová baterie o kapacitě 95 kWh, uložená v podlaze vozu. Při využití výkonné nabíjecí stanice o výkonu 150 kW ji bude možné nabít za pouhých 30 minut. Výkon vozu se má pohybovat někde mezi 320 až 380 kW.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků