Audi posouvá odhalení rivala Tesly. Koncem srpna se jej nedočkáme

Premiéra Audi E-Tron se odkládá. Koncem srpna tak elektrickou novinku oficiálně neuvidíme. Nové datum zatím zůstává neznámou.

Německá automobilka plánovala odhalení elektrického SUV E-tron během Audi Summitu v belgickém Bruselu. Podle posledních informací se ale velkolepá událost 30.8. nakonec neuskuteční. 

Příčinou mají být organizační otázky, dost možná související s nedávným zadržením šéfa Audi Ruperta Stadlera. Událost byla přesunuta na zatím neurčené datum. Podobné vozy už ale vyvíjí také konkurence, je tedy v zájmu Audi, aby se slavnostní představení veřejnosti uskutečnilo co nejdříve. 

Audi zmodernizovalo sedan a kombi A4. Designem mohou být blíž k RS

Audi zmodernizovalo sedan a kombi A4. Designem mohou být blíž k RS

S důležitou informací přišel na svém Twitter účtu novinář Matthias Schmidt. Tomu mluvčí německé automobilky potvrdil, že se přesouvá pouze odhalení elektrického SUV. Termín dodání prvních kusů zákazníkům má zůstat nezměněn, tedy nejdříve na konci letošního roku. 

E-Tron má i díky různým aerodynamickým vychytávkám zvládnout ujet na jedno nabití více než 400 km. O "šťávu" se stará lithium-iontová baterie o kapacitě 95 kWh, uložená v podlaze vozu. Při využití výkonné nabíjecí stanice o výkonu 150 kW ji bude možné nabít za pouhých 30 minut. Výkon vozu se má pohybovat někde mezi 320 až 380 kW.

TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

včera | Jan Mička | 86 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků