Audi posouvá odhalení rivala Tesly. Koncem srpna se jej nedočkáme

Premiéra Audi E-Tron se odkládá. Koncem srpna tak elektrickou novinku oficiálně neuvidíme. Nové datum zatím zůstává neznámou.

Německá automobilka plánovala odhalení elektrického SUV E-tron během Audi Summitu v belgickém Bruselu. Podle posledních informací se ale velkolepá událost 30.8. nakonec neuskuteční. 

Příčinou mají být organizační otázky, dost možná související s nedávným zadržením šéfa Audi Ruperta Stadlera. Událost byla přesunuta na zatím neurčené datum. Podobné vozy už ale vyvíjí také konkurence, je tedy v zájmu Audi, aby se slavnostní představení veřejnosti uskutečnilo co nejdříve. 

Audi zmodernizovalo sedan a kombi A4. Designem mohou být blíž k RS

Audi zmodernizovalo sedan a kombi A4. Designem mohou být blíž k RS

S důležitou informací přišel na svém Twitter účtu novinář Matthias Schmidt. Tomu mluvčí německé automobilky potvrdil, že se přesouvá pouze odhalení elektrického SUV. Termín dodání prvních kusů zákazníkům má zůstat nezměněn, tedy nejdříve na konci letošního roku. 

E-Tron má i díky různým aerodynamickým vychytávkám zvládnout ujet na jedno nabití více než 400 km. O "šťávu" se stará lithium-iontová baterie o kapacitě 95 kWh, uložená v podlaze vozu. Při využití výkonné nabíjecí stanice o výkonu 150 kW ji bude možné nabít za pouhých 30 minut. Výkon vozu se má pohybovat někde mezi 320 až 380 kW.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků