Audi Pikes Peak se bude vyrábět v Bratislavě

Slovenský výrobní závod VW plánuje na konec července dvou až třítýdenní přestávku na části svých výrobních linek, aby se připravil na výrobu nového modelu Audi Pikes Peak (finální jméno může být Audi A7). Potvrdil to předseda předseda představenstva VW Slovakia, Jozef Uhrík. Novinka se však začne v Bratislavě vyrábět až koncem příštího roku.

V současné době se kousek za českými hranicemi vyrábí Volkswagen Touareg a Polo, nachází se zde i část produkce Seatu. Jen loni bylo v Bratislavě vyrobeno 281 tisíc vozů, export činil 20 procent veškerého vývozu Slovenska. Letos se plánuje překročení třistatisícové hranice, přitom 90 tisíc vozů z celé produkce by měl činit Touareg. (Zdroj: Právo)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Studie Audi Pikes Peak ukazuje, jak bude vypadat nové SUV od Audi

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků