Audi Pikes Peak: impozantní studie allroadu

Také Audi připravilo pro návštěvníky detroitské autoshow jeden koncept. Jedná se o nezvyklý automobil s neméně nezvyklým názvem - Pikes Peak. Německý výrobce tímto modelem, jehož jméno vychází z úspěchů automobilky ve slavném závodě konaném v Coloradu, vzkazuje světu, že si i on dokáže se svými vozy řádně pohrát. 

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Za odvážnými liniemi nalezneme zajímavý  pokus o spojení tří různých typů automobilů v jeden model - MPV, automobil pro volný čas a rychlý výkonný vůz. Dlužno podotknout, že sebevědomí, jímž automobil oplývá, je podloženo reálnými výsledky. Prostorný interiér zahrne cestující luxusem hodným nejdražších limuzín. Šest kožených, elektricky ovládaných sedadel, výkonná klimatizace a dnes již legendární systém pohonu všech čtyř kol quattro tvoří jen začátek dlouhého výčtu předností Pikes Peaku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Na seznamu zařízení připraveného zpříjemnit posádce cestování, nalezneme mimo jiné  systém pro přehrávání DVD, rychlý přístup k internetu či senzory ovládané  dveře. Aby majitel při hledání svého výjimečného čtyřkolového miláčka náhodou nezabloudil, posvítí mu na cestu integrovaná světla ozařující okolí automobilu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
 
Nyní se dostáváme k nejdramatičtější části celého konceptu - motoru. Osmiválec o objemu 4.2 l pochází původně z modelu Audi RS6. Pro potřeby Pikes Peaku byl však navýšen jeho výkon na 500 k/366kW, což umožní automobilu dosáhnout 100 km rychlosti za 4,7 s. Nejvyšší rychlost se díky elektronickému omezovači zastaví na hranici 250 km/h.

Jednu vadu na kráse nová studie od Audi přece má. Není na prodej. Zatím. Nejvyšší představitel automobilky Martin Winterkorn, ale všem potenciálním zájemcům vzkázal: „Sledujeme pečlivě veřejné mínění, abychom zjistili, zda máme začít uvažovat o sériové výrobě.“    

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků