Audi Pikes Peak: impozantní studie allroadu

Také Audi připravilo pro návštěvníky detroitské autoshow jeden koncept. Jedná se o nezvyklý automobil s neméně nezvyklým názvem - Pikes Peak. Německý výrobce tímto modelem, jehož jméno vychází z úspěchů automobilky ve slavném závodě konaném v Coloradu, vzkazuje světu, že si i on dokáže se svými vozy řádně pohrát. 

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Za odvážnými liniemi nalezneme zajímavý  pokus o spojení tří různých typů automobilů v jeden model - MPV, automobil pro volný čas a rychlý výkonný vůz. Dlužno podotknout, že sebevědomí, jímž automobil oplývá, je podloženo reálnými výsledky. Prostorný interiér zahrne cestující luxusem hodným nejdražších limuzín. Šest kožených, elektricky ovládaných sedadel, výkonná klimatizace a dnes již legendární systém pohonu všech čtyř kol quattro tvoří jen začátek dlouhého výčtu předností Pikes Peaku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Na seznamu zařízení připraveného zpříjemnit posádce cestování, nalezneme mimo jiné  systém pro přehrávání DVD, rychlý přístup k internetu či senzory ovládané  dveře. Aby majitel při hledání svého výjimečného čtyřkolového miláčka náhodou nezabloudil, posvítí mu na cestu integrovaná světla ozařující okolí automobilu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
 
Nyní se dostáváme k nejdramatičtější části celého konceptu - motoru. Osmiválec o objemu 4.2 l pochází původně z modelu Audi RS6. Pro potřeby Pikes Peaku byl však navýšen jeho výkon na 500 k/366kW, což umožní automobilu dosáhnout 100 km rychlosti za 4,7 s. Nejvyšší rychlost se díky elektronickému omezovači zastaví na hranici 250 km/h.

Jednu vadu na kráse nová studie od Audi přece má. Není na prodej. Zatím. Nejvyšší představitel automobilky Martin Winterkorn, ale všem potenciálním zájemcům vzkázal: „Sledujeme pečlivě veřejné mínění, abychom zjistili, zda máme začít uvažovat o sériové výrobě.“    

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků