Audi Pikes Peak: impozantní studie allroadu

Také Audi připravilo pro návštěvníky detroitské autoshow jeden koncept. Jedná se o nezvyklý automobil s neméně nezvyklým názvem - Pikes Peak. Německý výrobce tímto modelem, jehož jméno vychází z úspěchů automobilky ve slavném závodě konaném v Coloradu, vzkazuje světu, že si i on dokáže se svými vozy řádně pohrát. 

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Za odvážnými liniemi nalezneme zajímavý  pokus o spojení tří různých typů automobilů v jeden model - MPV, automobil pro volný čas a rychlý výkonný vůz. Dlužno podotknout, že sebevědomí, jímž automobil oplývá, je podloženo reálnými výsledky. Prostorný interiér zahrne cestující luxusem hodným nejdražších limuzín. Šest kožených, elektricky ovládaných sedadel, výkonná klimatizace a dnes již legendární systém pohonu všech čtyř kol quattro tvoří jen začátek dlouhého výčtu předností Pikes Peaku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Na seznamu zařízení připraveného zpříjemnit posádce cestování, nalezneme mimo jiné  systém pro přehrávání DVD, rychlý přístup k internetu či senzory ovládané  dveře. Aby majitel při hledání svého výjimečného čtyřkolového miláčka náhodou nezabloudil, posvítí mu na cestu integrovaná světla ozařující okolí automobilu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
 
Nyní se dostáváme k nejdramatičtější části celého konceptu - motoru. Osmiválec o objemu 4.2 l pochází původně z modelu Audi RS6. Pro potřeby Pikes Peaku byl však navýšen jeho výkon na 500 k/366kW, což umožní automobilu dosáhnout 100 km rychlosti za 4,7 s. Nejvyšší rychlost se díky elektronickému omezovači zastaví na hranici 250 km/h.

Jednu vadu na kráse nová studie od Audi přece má. Není na prodej. Zatím. Nejvyšší představitel automobilky Martin Winterkorn, ale všem potenciálním zájemcům vzkázal: „Sledujeme pečlivě veřejné mínění, abychom zjistili, zda máme začít uvažovat o sériové výrobě.“    

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků