Audi bude mít nového šéfa. Kormidla se chopí bývalý šéf vývoje týmu F1 BMW Sauber

Člen představenstva automobilky BMW byl zodpovědný za oblast pohonných jednotek včetně vývojového oddělení. Teď přechází k Audi.

Rupert Stadler, bývalý šéf společnosti Audi, byl v červenci letošního roku obviněn z podvodu. S dalšími podezřelými měl během aféry Dieselgate údajně dopustit prodej vozů s podvodným softwarem, i když byl o jejich stavu obeznámen.

Kdo je Herbert Diess, nový nejvyšší muž VW? Osvědčil se už v BMW, umí šetřit

Kdo je Herbert Diess, nový nejvyšší muž VW? Osvědčil se už v BMW, umí šetřit

Na jeho pozici byl dočasně jmenován bývalý šéf prodeje a marketingu Audi Bram Schot. Nyní automobilka na toto místo dosadila experta na vývoj motorů Markuse Duesmanna, který pracoval u BMW. Kontrakt u mnichovské automobilky novému předsedovi představenstva Audi vyprší s koncem tohoto měsíce. Svou funkci v Audi naplno převezme 1. dubna 2020.

Aféra Dieselgate: Bývalý šéf Audi Rupert Stadler byl obviněn z podvodu

Aféra Dieselgate: Bývalý šéf Audi Rupert Stadler byl obviněn z podvodu

Volkswagen i nadále pokračuje v misi k očištění svého jména, kdy se zrak expertů ubírá většinou právě k Audi. Mít ve vedení automobilky matadora na motory je tak určitě správným krokem. V životopisu Markuse Duesmanna najdete vedle práce ve vývoji vozů BMW i tříletou praxi v týmu Formule 1 BMW Sauber, kde pracoval jako šéf vývoje.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek