Audi naverbovalo Kena Blocka. Už se sklouzl s legendárními quattry - pojede také Dakar?

Slavný závodník, proslulý extrémními videi Gymkhana, nastoupí v barvách německé automobilky. Zatím ale nevíme kdy a kde.

Po jedenácti letech ukončil Ken Block spolupráci s automobilkou Ford. S jejími stroji v posledních letech natočil hezkou řádku driftovacích a skákacích videí Gymkhana, se kterými začal ještě v barvách Subaru. V letošním roce také zkusil naši hezkou českou Fabii R5 na 100 Acre Wood rallye. Nyní se domluvil na spolupráci se značkou Audi.

Audi trénovalo na Dakar v Maroku. Elektrické RS Q e-tron zvládlo extrémní podmínky

Audi trénovalo na Dakar v Maroku. Elektrické RS Q e-tron zvládlo extrémní podmínky

Jak se můžete podívat na videu, v centrále Audi Sport se již stačil seznámit s ikonickými quattry i novým elektrickým závoďákem RS Q e-tron, osazeným motory z Formule E e-tron FE07. „Audi je značka, která zažehla mou vášeň pro motorsport. Velmi se těším na začátek této nové kapitoly. Společně vyvineme inovativní projekty a posuneme hranice elektromobility,“ uvedl Block. Jedním z jeho možných nasazení by mohl být Dakar, na který Audi v průběhu letošního roku pilně trénuje.

Audi

Německá automobilka Audi patří do od roku 1964 ke koncernu Volkswagen, ve kterém má roli prémiové značky. Počátky společnosti sahají do roku 1899 a k zakladateli Augustu Horchovi.

Audi A1 •  Audi A3Audi A4Audi A5Audi A6Audi A7Audi A8Audi Q2Audi Q3Audi Q5Audi Q7Audi Q8Audi R8Audi e-tron

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků