Audi možná přijde se speciálními verzemi R8 a TT

Představitelé ingolstadtské automobilky Audi avizovali, že chystají nové sportovní edice pro modely R8 a TT. Zejména model TT prý v poslední době ztrácí svou pozici na trhu, a tak jej potřebuje automobilka nějakým způsobem zviditelnit. Napomoci by tomu měla i nová limitovaná edice RS, která se chystá jak pro model R8, tak pro TT.

Podle slov výkonného ředitele Audi chce automobilka ze svých sportovních modelů vytěžit ještě více a zatraktivnit je pro sportovně zaměřené řidiče. Vedení si rovněž plně uvědomuje, že v tomto ohledu za svými hlavními konkurenty, Mercedesem a BMW, trochu pokulhává.
 
Změnit by to měl připravovaný model Audi R8 RS, o němž se zatím vedou jen spekulace, podle nichž by měl tento model mít pod kapotou desetiválec z modelu RS6 s výkonem 580 koní. Celou „mozaiku“ spekulací uzavírá zmínka o edici „Sport“ pro model TT. Připomeňme jen, že Audi TT minulé generace se edicí Sport loučila se sériovou výrobou.
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 8 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků