Audi možná přijde se speciálními verzemi R8 a TT

Představitelé ingolstadtské automobilky Audi avizovali, že chystají nové sportovní edice pro modely R8 a TT. Zejména model TT prý v poslední době ztrácí svou pozici na trhu, a tak jej potřebuje automobilka nějakým způsobem zviditelnit. Napomoci by tomu měla i nová limitovaná edice RS, která se chystá jak pro model R8, tak pro TT.

Podle slov výkonného ředitele Audi chce automobilka ze svých sportovních modelů vytěžit ještě více a zatraktivnit je pro sportovně zaměřené řidiče. Vedení si rovněž plně uvědomuje, že v tomto ohledu za svými hlavními konkurenty, Mercedesem a BMW, trochu pokulhává.
 
Změnit by to měl připravovaný model Audi R8 RS, o němž se zatím vedou jen spekulace, podle nichž by měl tento model mít pod kapotou desetiválec z modelu RS6 s výkonem 580 koní. Celou „mozaiku“ spekulací uzavírá zmínka o edici „Sport“ pro model TT. Připomeňme jen, že Audi TT minulé generace se edicí Sport loučila se sériovou výrobou.
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků