Audi mění výpočet ceny pro český trh, ušetříte destitisíce

Také automobilka Audi bude své vozy prodávat dle aktuálního kurzu v den objednání. Zmizí tak zaběhnutá praxe, kdy se jednou za čas přepočítala cena dle nějakého kurzu a tato cena platila po celé období do dalšího přepočtu bez ohledu na to, zda kurz v té době klesl třeba o 3 koruny vůči euru.

Nově tak Audi přepočítá ceníkové ceny kurzem 28 Kč za euro pro orientaci zákazníka, ovšem při prodeji se cena přepočítá dle kurzu v daný den. Výsledná cena tak bude ve všech případech nižší, než cena v ceníku.

Pokud tedy vůz v ceníku bude stát 1 000 000 korun při kurzu 28 Kč, pak při reálném kurzu 25,6 Kč zákazník bez dalších slev zaplatí 914 000 Kč a to je již značný rozdíl.

Pokud tedy plánujete nákup vozu Audi, můžete začít vycházet z německého ceníku, který je určující a který je v eurech. Česká zákazník tak zaplatí ekvivalent české měny a nevyplatí se mu již tolik si vůz dovézt ze zahraničí.

Navíc pro hráče je zde výhoda, že nákup vozu může oddalovat dle vývoje kurzu koruny vůči euru. Audi se tak zařadila s tímto procesem určování ceny k dalším hráčům prémiového segmentu jako je BMW a Mercedes-Benz, kteří tento výpočet již praktikují.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků