Audi mění výpočet ceny pro český trh, ušetříte destitisíce

Také automobilka Audi bude své vozy prodávat dle aktuálního kurzu v den objednání. Zmizí tak zaběhnutá praxe, kdy se jednou za čas přepočítala cena dle nějakého kurzu a tato cena platila po celé období do dalšího přepočtu bez ohledu na to, zda kurz v té době klesl třeba o 3 koruny vůči euru.

Nově tak Audi přepočítá ceníkové ceny kurzem 28 Kč za euro pro orientaci zákazníka, ovšem při prodeji se cena přepočítá dle kurzu v daný den. Výsledná cena tak bude ve všech případech nižší, než cena v ceníku.

Pokud tedy vůz v ceníku bude stát 1 000 000 korun při kurzu 28 Kč, pak při reálném kurzu 25,6 Kč zákazník bez dalších slev zaplatí 914 000 Kč a to je již značný rozdíl.

Pokud tedy plánujete nákup vozu Audi, můžete začít vycházet z německého ceníku, který je určující a který je v eurech. Česká zákazník tak zaplatí ekvivalent české měny a nevyplatí se mu již tolik si vůz dovézt ze zahraničí.

Navíc pro hráče je zde výhoda, že nákup vozu může oddalovat dle vývoje kurzu koruny vůči euru. Audi se tak zařadila s tímto procesem určování ceny k dalším hráčům prémiového segmentu jako je BMW a Mercedes-Benz, kteří tento výpočet již praktikují.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků