Audi mění výpočet ceny pro český trh, ušetříte destitisíce

Také automobilka Audi bude své vozy prodávat dle aktuálního kurzu v den objednání. Zmizí tak zaběhnutá praxe, kdy se jednou za čas přepočítala cena dle nějakého kurzu a tato cena platila po celé období do dalšího přepočtu bez ohledu na to, zda kurz v té době klesl třeba o 3 koruny vůči euru.

Nově tak Audi přepočítá ceníkové ceny kurzem 28 Kč za euro pro orientaci zákazníka, ovšem při prodeji se cena přepočítá dle kurzu v daný den. Výsledná cena tak bude ve všech případech nižší, než cena v ceníku.

Pokud tedy vůz v ceníku bude stát 1 000 000 korun při kurzu 28 Kč, pak při reálném kurzu 25,6 Kč zákazník bez dalších slev zaplatí 914 000 Kč a to je již značný rozdíl.

Pokud tedy plánujete nákup vozu Audi, můžete začít vycházet z německého ceníku, který je určující a který je v eurech. Česká zákazník tak zaplatí ekvivalent české měny a nevyplatí se mu již tolik si vůz dovézt ze zahraničí.

Navíc pro hráče je zde výhoda, že nákup vozu může oddalovat dle vývoje kurzu koruny vůči euru. Audi se tak zařadila s tímto procesem určování ceny k dalším hráčům prémiového segmentu jako je BMW a Mercedes-Benz, kteří tento výpočet již praktikují.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků