Audi mění výpočet ceny pro český trh, ušetříte destitisíce

Také automobilka Audi bude své vozy prodávat dle aktuálního kurzu v den objednání. Zmizí tak zaběhnutá praxe, kdy se jednou za čas přepočítala cena dle nějakého kurzu a tato cena platila po celé období do dalšího přepočtu bez ohledu na to, zda kurz v té době klesl třeba o 3 koruny vůči euru.

Nově tak Audi přepočítá ceníkové ceny kurzem 28 Kč za euro pro orientaci zákazníka, ovšem při prodeji se cena přepočítá dle kurzu v daný den. Výsledná cena tak bude ve všech případech nižší, než cena v ceníku.

Pokud tedy vůz v ceníku bude stát 1 000 000 korun při kurzu 28 Kč, pak při reálném kurzu 25,6 Kč zákazník bez dalších slev zaplatí 914 000 Kč a to je již značný rozdíl.

Pokud tedy plánujete nákup vozu Audi, můžete začít vycházet z německého ceníku, který je určující a který je v eurech. Česká zákazník tak zaplatí ekvivalent české měny a nevyplatí se mu již tolik si vůz dovézt ze zahraničí.

Navíc pro hráče je zde výhoda, že nákup vozu může oddalovat dle vývoje kurzu koruny vůči euru. Audi se tak zařadila s tímto procesem určování ceny k dalším hráčům prémiového segmentu jako je BMW a Mercedes-Benz, kteří tento výpočet již praktikují.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků