Audi má nový web

Český importér Audi představil nový web. Ten starý byl hodnotný obsahem i atraktivním designem. Jaký je nový? V mnoha ohledech stejný.
Audi má nový web

Už na první pohled je jasné, že grafik s novým webem (ostatně stejně jako se starým) moc práce neměl, protože i nový web je grafiky identický se všemi ostatními Audi weby po celém světě, pokud jde o technologii, tak jedině ty české jsou vytvořeny pomocí PHP, zda je to dobře nebo ne, to nechť každý posoudí sám.

Co najdeme

Na adrese www.audi.cz i nadále na návštěvníky samozřejmě čeká kompletní přehled všech modelů Audi, včetně jejich výbav a technických parametrů, nejnovější informace o dění kolem automobilky Audi i jejího tuzemského importéra.

Klepněte pro větší obrázek

Na domovské stránce si prostřednictvím on-line Audi Boutique může každý zájemce snadno objednat spoustu zajímavých věcí, vztahujících se ke značce Audi. Po kliknutí na tlačítko „Kontakt“ lze poslat e-mail s dotazem či si vyžádat podrobnější informace o jednotlivých modelech. K dispozici jsou také informace o prodejní síti, servisních místech.

Audi stránky jsou navíc „chytré“. Například hned na domovské stránce dojde k automatické kontrole, zda uživatelův prohlížeč podporuje všechny funkce, které jsou vyžadovány. Pokud má uživatel starší prohlížeč, je mu doporučeno, aby si z Internetu stáhl a nainstaloval nejnovější verzi. Automaticky dochází také ke kontrole správnosti rozlišení monitoru, které by mělo být minimálně 800 x 600 pixelů. I při větších rozlišeních stránky vypadjí dobře, chybou však je, že velikosti fontů jsou nastaveny v css stylech, takže pokud se písmenka zdají příliš malá, máme smůlu.

Co kazí dojem

Na www.audi.cz stále chybí možnost on-line sestavit automobil, stejně jako kalkulačka leasignu. Škoda, protože to kazí celkový dojem z jinak povedených stránek.

Při náhodném procházení stránek jsme také přišli na to, že vyhledávání nenajde nic o A6, S3 apod. Je to dáno pravděpodovně tím, že hledá jen tří a více písmené výrazy, což ovšem není štastné. Tvůrce také zapomněl na to, že z vyhledávání může opět někdo vyhledávat, protože stránka s výsledky, které dostaneme pak,  není sformátována stylem a nejsou na ní obrázky – při pohledu do adresního okna zjistíme, že jsme na new.audi…… pokud „new“ nahradíme www, tak vše funguje jak má.

Klepněte pro větší obrázek

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky