Audi končí s výrobou kabrioletu A4

Do konce roku ukončí společnost Karmann výrobu současného kabrioletu Audi A4, který je ovšem odvozen od minulé generace. Důvod pro toto ukončení je velmi jednoduchý. Nedávno přišla na trh nová generace Audi A4 a je třeba, aby i kabriolet byl odvozen od této novinky. Audi je každopádně s prodeji kabrioletu spokojeno. Od roku 2002 bylo vyrobeno a prodáno přes 200 000 kusů kabriletu, což je velmi dobrý výsledek.

Každopádně loučení bude stylové. Audi totiž uvede na trh speciální edici, která dostane řadu nadstandardních prvků výbavy jako je černá metalíza, perlová nappa kůže, parkovací senzory, xenony, Bose audio systém, satelitní navigační systém a mnoho dalšího.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků