Audi kombinuje cestování a hraní ve virtuální realitě. Využívá k tomu pohyby auta

Cestování v autě spojené s hraním ve virtuální realitě. Na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas ukázalo Audi zajímavou představu zabíjení času na dlouhých cestách.

Jako řidič budete projíždět nudnou krajinou či městem, ale pasažéři na zadních sedačkách si budou užívat akcí naplněnou jízdu ve virtuální realitě. Technologie Audi Holoride totiž spojuje dnes už známé hraní ve virtuální realitě, které je přímo propojeno a synchronizováno s pohyby vozu, v němž sedíte.

V praxi to znamená, že pohyby vozu jsou součástí dění ve hře, kterou zrovna cestující vidí skrze klasický VR headset. V tomto případě Audi prezentovalo technologii zatím na uzavřeném okruhu, kde pasažéři vyzkoušeli na zadním sedadle vesmírnou hru Marvel’s Avengers: Rocket’s Rescue Run. V níž hráč sedí ve vesmírné lodi z filmu Strážci Galaxie.

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

„Pokud auto zatočí do těsné zatáčky, stejný pohyb provede i loď ve virtuální realitě. Pokud auto akceleruje, loď ve hře udělá v reálném čase to samé,“ sděluje automobilka v tiskové zprávě. Audi zmiňuje, že pouze ukazuje možnosti technologie a jeho systém stojí na otevřené platformě, kterou budou moci v budoucnu využívat další herní vývojáři či jiné automobilky.

Novinka musela být samozřejmě předvedena na palubě nejnovějšího elektromobilu e-Tron, jenž sám o sobě hraje na strunu budoucnosti dopravy. Audi mimochodem dodává, že herní systém propojený s pohyby auta můžeme čekat dostupný veřejnosti už do tří let. Zřejmě tedy čekejte stále se zvyšující počet herních titulů, kterými si budete při jízdě moci zkrátit čas.

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Kreativitě se přitom meze nekladou a díky plánovému propojení vozidel s infrastrukturou prý budou možnosti virtuálního hraní na zadních sedačkách podle Audi o to různorodější. Výrobce například mluví o kvízu, který byste museli při stání na červené vyřešit v časovém úseku do bliknutí zelené. 

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků