Audi e-tron nyní i ve výbavě S line. Po technické modernizaci se zvýšil i dojezd

Stačilo pár nenápadných změn a hned máte 25 kilometrů dojezdu navíc.

Audi e-tron se v autosalonech zatím ani moc neohřálo a už se mu dostalo technické modernizace. Ta spočívá v několika jednoduchých úpravách, díky kterým je elektrické SUV hospodárnější a lépe drží krok s nedávno představenou SUV-kupé verzí, která je díky uhlazenější karoserii efektivnější.

Nejdříve jde o navýšení pracovní kapacity baterie. Z celkové kapacity 95 kWh je teď možné využít až 86,5 kWh. Dále šlo o optimalizaci pohonu náprav, kdy je při běžné jízdě v podstatě kompletně odpojený přední elektromotor. 

Audi e-tron Sportback oficiálně: SUV-kupé na elektřinu má revoluční světla

Audi e-tron Sportback oficiálně: SUV-kupé na elektřinu má revoluční světla

Žádnou elektrickou energii tedy neodebírá a zapojí se až po pobídnutí řidiče k razantnější akceleraci. Další ze střípků vylepšení se týká i brzdového systému. Vývojáři snížily ztráty při krátkodobém kontaktu brzdového obložení s povrchem brzdového kotouče.

Vylepšením pak prošel i systém chlazení a rekuperace při brzdění motorem, která je nyní razantnější. S tím vším nyní dojede Audi e-tron na jedno nabití o 25 kilometrů dál. Celkem jde tedy o 436 kilometrů (měřeno metodikou WLTP).

Elektromobilem na dovolenou: Zkusili jsme to! A dostali hodně cenných lekcí

Elektromobilem na dovolenou: Zkusili jsme to! A dostali hodně cenných lekcí

Jako perličku na závěr si Audi přichystalo i výbavovou linii S line. Ta spočívá v trochu agresivnějším designu přední masky, vzduchovém odpružení podvozku nebo ve 20palcových kolech. Všudypřítomná loga „S“ jsou samozřejmostí. České ceny zatím nejsou známy.

*galerie doplněna o standradní Audi e-tron.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 75 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků