Audi Cross Cabriolet: trochu jiné kabrio

Audi se chce prosadit ve všech třídách a aby to nebylo málo, občas si vymyslí třídu vlastní. Co takhle otevřená variace na SUV?

Těžko říci, do jaké třídy zaškatulkovat nový koncept automobilky Audi. První pohled na karosářské provedení napovídá, že jde o klasické kabrio, ale detailní prozkoumání odvádí pozornost jinam. Zatřídit studii, která má okouzlit na Auto Show v Los Angeles, do nějakého klasického segmentu zkrátka není možné, vytvořit rádoby terénní kabrio prostě ještě nikoho nenapadlo.

Vůz působí na snímcích jako malé auto, ale realita je trochu jiná. Cross Cabriolet je postaven na základu modelu A4/A5 a svými rozměry to jen potvrzuje. Na délku měří 4 620 mm, na šířku 1 910 mm, na výšku 1 630 mm a s rozvorem 2 810 mm se zařadí mezi kabriolety střední třídy. Cross Cabrio disponuje klasickou plátěnou střechou a Audi se tak neuchýlilo k moderní pevné střeše.

Jelikož je to Audi, nelze se divit, že se pod kapotou nachází naftový motor. A protože se jeho představení odehraje v Americe, musí mít více válců než čtyři. Pod kapotou je tak umístěn naftový šestiválec 3,0 TDI o výkonu 176 kW (240 k) a točivém momentu 500 Nm. Motor, který je prozatím „neprodukční”, navíc plní emisní normy Euro 6 a hravě by tak měl zvládnout prodeje po celém světě. Studie s ním pak má zrychlit na stovku za 7,2 s při kombinované spotřebě 7,3 l nafty na 100 km. O přenos výkonu se pak stará automatická převodovka, která posílá točivý moment na všechna čtyři kola.

Audi tak představením tohoto konceptu odvedla pozornost od očekávaného kabrioletu Audi A3. Je ale otázkou, zda to lze od Němců v budoucnu skutečně očekávat podobný otevřený vůz. Už jeho základní koncepce se nám zdá být poněkud nesmyslná...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi Cross Cabriolet Quattro

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků