Audi chystá do Šanghaje nový koncept. AI:me bude autonomní kompakt do města

Audi zanedlouho předvede další z konceptů, který nám ukáže možnou podobu zcela autonomních vozů pro velkoměsta budoucnosti.

Čínský trh je pro Audi, stejně jako pro další značky koncernu VW, velice důležitým místem. Na autosalonu v Šanghaji v polovině dubna se chystá německá automobilka představit zbrusu nový koncept s názvem AI:me. Novinka bude ztělesňovat všechny současné trendy, které se ve světě automobilů při pohledu na budoucnost řeší.

První zveřejněné skici konceptu tak mají podle Audi ukazovat vizi autonomního a kompaktně řešeného modelu pro velkoměsta budoucnosti. Představení v Šanghaji je tak naprosto ideální. Po stránce designu si AI:me drží známé prvky současné produkce a nedávných studií Audi. Výrazná je přitom prostorná kabina, kdy má karoserie velmi krátké převisy vpředu i vzadu.

Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Ačkoliv má hrát autonomní řízení v konceptu hlavní roli, uvnitř vozu bude stále k dispozici volant, avšak částečně připomínající knipl. Kolem řidiče se objeví rozměrný displej spojující přístrojovou desku i obrazovku infotainmentu a na grafických nákresech jde zahlédnout i nejspíše dřevěné obložení palubní desky a textilní polstrování.

Ke konceptu nám Audi zatím neposkytuje mnoho informací. Ze samotného názvu AI:me bychom ale mohli odhadovat, že autonomní řízení a pobyt ve voze bude mít úzkou spojitost s technologiemi umělé inteligence, které řidiči usnadní ovládání automobilu. O možném pohonu konceptu také nic nevíme. Nikdo ale nebude překvapen, když Audi během oficiálního představení zmíní plně elektrické ústrojí.

Více podrobností se dozvíme s kompletním uvedením studie na autosalonu v Šanghaji, který startuje 15. dubna 2019.

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků