Audi chystá do Šanghaje nový koncept. AI:me bude autonomní kompakt do města

Audi zanedlouho předvede další z konceptů, který nám ukáže možnou podobu zcela autonomních vozů pro velkoměsta budoucnosti.

Čínský trh je pro Audi, stejně jako pro další značky koncernu VW, velice důležitým místem. Na autosalonu v Šanghaji v polovině dubna se chystá německá automobilka představit zbrusu nový koncept s názvem AI:me. Novinka bude ztělesňovat všechny současné trendy, které se ve světě automobilů při pohledu na budoucnost řeší.

První zveřejněné skici konceptu tak mají podle Audi ukazovat vizi autonomního a kompaktně řešeného modelu pro velkoměsta budoucnosti. Představení v Šanghaji je tak naprosto ideální. Po stránce designu si AI:me drží známé prvky současné produkce a nedávných studií Audi. Výrazná je přitom prostorná kabina, kdy má karoserie velmi krátké převisy vpředu i vzadu.

Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Ačkoliv má hrát autonomní řízení v konceptu hlavní roli, uvnitř vozu bude stále k dispozici volant, avšak částečně připomínající knipl. Kolem řidiče se objeví rozměrný displej spojující přístrojovou desku i obrazovku infotainmentu a na grafických nákresech jde zahlédnout i nejspíše dřevěné obložení palubní desky a textilní polstrování.

Ke konceptu nám Audi zatím neposkytuje mnoho informací. Ze samotného názvu AI:me bychom ale mohli odhadovat, že autonomní řízení a pobyt ve voze bude mít úzkou spojitost s technologiemi umělé inteligence, které řidiči usnadní ovládání automobilu. O možném pohonu konceptu také nic nevíme. Nikdo ale nebude překvapen, když Audi během oficiálního představení zmíní plně elektrické ústrojí.

Více podrobností se dozvíme s kompletním uvedením studie na autosalonu v Šanghaji, který startuje 15. dubna 2019.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků