Audi chystá do Šanghaje nový koncept. AI:me bude autonomní kompakt do města

Audi zanedlouho předvede další z konceptů, který nám ukáže možnou podobu zcela autonomních vozů pro velkoměsta budoucnosti.

Čínský trh je pro Audi, stejně jako pro další značky koncernu VW, velice důležitým místem. Na autosalonu v Šanghaji v polovině dubna se chystá německá automobilka představit zbrusu nový koncept s názvem AI:me. Novinka bude ztělesňovat všechny současné trendy, které se ve světě automobilů při pohledu na budoucnost řeší.

První zveřejněné skici konceptu tak mají podle Audi ukazovat vizi autonomního a kompaktně řešeného modelu pro velkoměsta budoucnosti. Představení v Šanghaji je tak naprosto ideální. Po stránce designu si AI:me drží známé prvky současné produkce a nedávných studií Audi. Výrazná je přitom prostorná kabina, kdy má karoserie velmi krátké převisy vpředu i vzadu.

Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Ačkoliv má hrát autonomní řízení v konceptu hlavní roli, uvnitř vozu bude stále k dispozici volant, avšak částečně připomínající knipl. Kolem řidiče se objeví rozměrný displej spojující přístrojovou desku i obrazovku infotainmentu a na grafických nákresech jde zahlédnout i nejspíše dřevěné obložení palubní desky a textilní polstrování.

Ke konceptu nám Audi zatím neposkytuje mnoho informací. Ze samotného názvu AI:me bychom ale mohli odhadovat, že autonomní řízení a pobyt ve voze bude mít úzkou spojitost s technologiemi umělé inteligence, které řidiči usnadní ovládání automobilu. O možném pohonu konceptu také nic nevíme. Nikdo ale nebude překvapen, když Audi během oficiálního představení zmíní plně elektrické ústrojí.

Více podrobností se dozvíme s kompletním uvedením studie na autosalonu v Šanghaji, který startuje 15. dubna 2019.

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 52 příspěvků