Audi brzy vezme odpůrcům eletromobilů vítr z plachet. Nový e-tron naroste na správných místech

Audi v současné době usilovně ladí pohon všech kol v zimních podmínkách Švédska. V galerii přitom oficiálně ukázalo modernizovaný e-tron pro rok 2023.

V nejnovější tiskové zprávě nás Audi seznamuje se zimním testovacím programem, na němž ladí svůj proslulý pohon všech kol quattro. Areál rozléhající se na 3600 hektarech má příhodný název “KALT 1” a celkem v něm najdeme 83 km zasněžených a zledovatělých cest. Během zimní sezóny je zde ubytováno kolem 150 zaměstnanců Audi, kteří mají k dispozici hotelové zázemí s kancelářemi, restauraci, bar a dvě posilovny. Celková kapacita zařízení je 440 postelí, takže se zde dají pořádat i větší akce.

Tisková zpráva je plná toho, jak je pohon quattro vyladěný a čemu všemu věnují technici pozornost, ale vůbec se nezmiňuje o závěrečných testech modernizovaného Audi e-tron Sportback, který nám značka šikovně podstrčila na oficiálních fotografiích po boku současné verze. Testovací vozy jsou sice často terčem fotografů, ale toto je poprvé, co kamuflovaný vůz ukázalo oficiálně samo Audi. Nové modely nejdříve absolvují zkušební jízdy na suchých a mokrých silnicích. Následně se vydávají na finální ladění právě do extrémnějších podmínek Švédska.

První Audi e-tron se světu představil v roce 2018 a o dva roky později jsme se dočkali i kupé verze e-tron Sportback. Plánovaný facelift, kterého se pravděpodobně dočkáme koncem roku, tak není úplně překvapením. Dle dostupných informací víme, že nejdůležitější novinkou bude větší bateriový set, který vozu prodlouží dojezd ze 400 na 600 km. Na rozdíl od nejnovějších modelů, jsou e-tron a e-tron Sportback stále založené na platformě MLB.

Karoserie ponese pouze dílčí změny na předním i zadním nárazníku. I po modernizaci zůstanou e-tronu stejné Matrix LED přední světlomety a full LED zadní světla. Očekávat můžeme upravenou masku Singleframe i otvory pro přívod vzduchu a ozdobné prvky na zadním nárazníku. Testovací vůz má běžná zpětná zrcátka namísto kamerového systému, který je dostupný jako příplatkový prvek. Jak už to u faceliftu bývá, očekáváme nové odstíny karoserie, osvěženou nabídku litých kol a pár nových detailů v interiéru.

Audi etron

Audi e-tron je elektrické SUV z dílny německé automobilky. Slibuje dojezd až 411 km na jedno nabití. Elektromobil Audi e-tron je postavený na platformě MLB stejně jako například Audi A8 nebo VW Touareg.

Audi e-tron S-line • Audi e-tron Sportback

Diskuze (36) Další článek: Tyto vozy budou letos zachraňovat životy pilotů F1. Medical car je nejvýkonnější v historii

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,