Audi A8 a Q7 nyní i jako plug-in hybridy. Výkon jim neschází, ale co dojezd na elektřinu?

Když jde o rozšíření motorové palety Audi A8, nejeden fanoušek začne snít o dvanáctiválcovém motoru. Kdepak, ten si Audi nechá do portfolia nově chystané luxusnější divize.

Motory 55 TFSI a 50 TDI u Audi A8 nyní doplní i nejekologičtější varianta v podobě plug-in hybridu. Model ponese označení A8 60 TFSIe. Základem je šestiválcový motor 3,0 litru, který společně s elektromotorem produkuje výkon 330 kW (450 koní) a točivý moment 700 N.m. Osmistupňová automatická převodovka a pohon všech kol quattro jsou samozřejmostí.

Prediktivní podvozek Audi detailněji: Limuzína A8 jej dostává za příplatek

Prediktivní podvozek Audi detailněji: Limuzína A8 jej dostává za příplatek

Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá šest sekund a maximální rychlost není tradičních 250 km/h, ale pouze 241. Společně s velkým sedanem přichází i nová plug-in hybridní verze velkého SUV Q7. Ta ponese označení Q7 60 TFSIe a s A8 sdílí stejné pohonné ústrojí. Rozdíl je pouze v baterii - 17,3 kWh pro Q7 a 14,1 kWh pro A8. Baterie jsou umístěné pod podlahou kufru. 

Tak či tak platí, že vozy dokážou ujet čistě na elektřinu čtyřicet kilometrů, což není moc, ale na moc hezkou hodnotu tabulkové spotřeby to bude stačit. Zatím nicméně nemáme informace o tom, jaká je výsledná spotřeba a o kolik gramů CO2 méně vozy oproti svým čistě spalovacím sourozencům vyprodukují. Plug-in hybridní A8 bude k dispozici i v prodloužené verzi L.

Audi Q7 a SQ7 TDI mají české ceny. Bez velkých nároků se vejdete pod 2 miliony

Audi Q7 a SQ7 TDI mají české ceny. Bez velkých nároků se vejdete pod 2 miliony

Vzhledově se vozy liší jen minimálně. Vedle dodatečného konektoru pro nabíjení je bezpečně poznáte podle upraveného digitálního přístrojového štítu a tlačítka EV na středové konzoli, kterým se aktivuje čistě elektrická jízda.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 51 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků