Audi A8 3.3 TDI quattro

Pro modelovou řadu A8 je nyní nově nabízen výkonný osmiválec TDI. Motor o objemu 3.3 litru je vybaven dobře známým Common Rail.
Audi A8 3.3 TDI quattro
Pro modelovou řadu A8 je nyní nově nabízen výkonný osmiválec TDI. Motor o objemu 3.3 litru je vybaven dobře známým Common Rail. S točivým momentem 480 Nm a výkonem 225 koní patří mezi nejsilnější diesely vůbec. 

Jedná se samozřejmě o motor přeplňovaný. V tomto případě je přeplňovaný dokonce dvojicí turbodmychadel, což zaručuje optimální plnění všech válců. 

A8 s novým motorem se standardně dodává s pohonem všech kol quattro a automatickou pětistupňovou převodovkou Tiptronic. Toto vybavení umožňuje beze ztrát přenést výkon motoru na vozovku. To se odrazí v maximální rychlosti 242 km/h a v hodnotě zrychlení z 0 na 100 km/h, která činí 8,2 s. Za výborné jízdní výkon se obvykle žádá slušná porce paliva. U Audi A8 3.3 TDI to tak není. Audi si vyžádá v průměru pouze 9,7 nafty na každých ujetých 100 kilometrů. 

Audi do dnešního dne vyrobilo téměř milión vozů vybavených dieselovým motorem. Nová A8 3.3 TDI quattro je tedy nejnovějším přírůstkem do rodiny stále oblíbenějších automobilů s dieselovými motory. V třídě luxusních limuzín ji však tvrdá konkurence v podobě BMW 740d a Mercedesu-Benz S400 CDI. Budoucí zákazník nebude tedy mít snadnou volbu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 15 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků