Audi A8 3.3 TDI quattro

Pro modelovou řadu A8 je nyní nově nabízen výkonný osmiválec TDI. Motor o objemu 3.3 litru je vybaven dobře známým Common Rail.
Audi A8 3.3 TDI quattro
Pro modelovou řadu A8 je nyní nově nabízen výkonný osmiválec TDI. Motor o objemu 3.3 litru je vybaven dobře známým Common Rail. S točivým momentem 480 Nm a výkonem 225 koní patří mezi nejsilnější diesely vůbec. 

Jedná se samozřejmě o motor přeplňovaný. V tomto případě je přeplňovaný dokonce dvojicí turbodmychadel, což zaručuje optimální plnění všech válců. 

A8 s novým motorem se standardně dodává s pohonem všech kol quattro a automatickou pětistupňovou převodovkou Tiptronic. Toto vybavení umožňuje beze ztrát přenést výkon motoru na vozovku. To se odrazí v maximální rychlosti 242 km/h a v hodnotě zrychlení z 0 na 100 km/h, která činí 8,2 s. Za výborné jízdní výkon se obvykle žádá slušná porce paliva. U Audi A8 3.3 TDI to tak není. Audi si vyžádá v průměru pouze 9,7 nafty na každých ujetých 100 kilometrů. 

Audi do dnešního dne vyrobilo téměř milión vozů vybavených dieselovým motorem. Nová A8 3.3 TDI quattro je tedy nejnovějším přírůstkem do rodiny stále oblíbenějších automobilů s dieselovými motory. V třídě luxusních limuzín ji však tvrdá konkurence v podobě BMW 740d a Mercedesu-Benz S400 CDI. Budoucí zákazník nebude tedy mít snadnou volbu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků