Audi A7, luxusní sedan-kupé se začíná odhalovat

Německá automobilka Audi zveřejnila první skicu budoucího modelu Audi A7. Tento vůz se na trhu objeví v polovině roku 2009, ovšem již příští rok bude představeno v předprodukční verzi na autosalonu v New Yorku.

Vůz se zařadí do nově vznikající třídy sedanů s tvary kupé. Půjde tedy o obdobu známého Mercedesu CLS a vůz jako takový bude mířít k opravdu movitým zákazníkům. Audi A7 bude postaven na prodloužené platformě Audi A8, tedy verzi s označením Long.

Pod kapotou se objeví to nejlepší z nabídky Audi. Šestiválcový třílitrový nafťák, osmiválcový nafták, osmiválcový FSI benzínový agregát a vrchol pak bude tvořit šestilitrový dvanáctiválec.

Ostatní parametry nejsou známy a ono je to v podstatě jedno. Audi A7 v oblasti výbavy nabídne jen to nejlepší a seznam příplatků vydá na nemalou knihu. Cenově nepůjde navíc o nic levného, ale proti Mercedesu bude Audi A7 za hubičku.

Klepněte pro větší obrázek
Audi A7
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků