Audi A6 e-tron dorazí v produkční formě už příští rok. Doprovodí ho i SUV Q6 e-tron

Jak to vypadá, příští rok Audi rozšíří své portfolio elektromobilů o minimálně dva další modely.

Koncept Audi A6 e-tron se nám představil letos v dubnu na autosalonu v Šanghaji. Už tehdy automobilka zmiňovala takřka produkční design s tím, že výroba elektrického liftbacku není vůbec daleko. Nyní celý plán upřesňuje mluvčí Audi, který webu Motor1.com potvrdil, že novinka se v konečné formě představí už příští rok.

Audi RS 3 už je v českém konfigurátoru. Hardcore řidiči si snadno přijdou na své

Audi RS 3 už je v českém konfigurátoru. Hardcore řidiči si snadno přijdou na své

Po premiéře v roce 2022 se má nakonec o rok později dostat A6 e-tron do výroby. Ze stejného zdroje také přichází informace, že chystané SUV Q6 e-tron, sourozenec nového elektrického Porsche Macan, se rovněž představí v roce 2022. Jak už víme, i pro elektrická SUV budou Audi a Porsche sdílet novou platformu PPE (Premium Platform Electric), kterou využije také A6 e-tron.

Do produkční formy by se tedy nemělo od konceptu A6 e-tron příliš změnit. Představa moderního manažerského liftbacku měří na délku 4,96 metru, na šířku 1,96 metru a na výšku 1,44 metru. K pohonu slouží dvojice elektromotorů, každý na jedné nápravě. Společně produkují výkon 350 kW (476 koní) a 800 N.m točivého momentu.

Audi má nové žihadlo na Dakar. Je to elektromobil, co si vozí vlastní elektrárnu

Audi má nové žihadlo na Dakar. Je to elektromobil, co si vozí vlastní elektrárnu

Především udávaná hodnota dojezdu je působivá. Díky 100kWh baterii zmiňuje Audi ujetí až 700 kilometrů. S 800V architekturou pak dokáže A6 e-tron pracovat s nabíjecím výkonem až 270 kW a dobít si baterii z 5 na 80 % kapacity za méně než 25 minut. A po stránce dynamiky nebude model taky pozadu, nejsilnější varianty mají zvládnout akceleraci z nuly na 100 km/h pod 4 sekundy.

Audi

Německá automobilka Audi patří do od roku 1964 ke koncernu Volkswagen, ve kterém má roli prémiové značky. Počátky společnosti sahají do roku 1899 a k zakladateli Augustu Horchovi.

Audi A1 •  Audi A3Audi A4Audi A5Audi A6Audi A7Audi A8Audi Q2Audi Q3Audi Q5Audi Q7Audi Q8Audi R8Audi e-tron

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků