Audi A5 Sportback: bude to pseudokupé, nebo pseudokombi?

Není tomu tak dávno, kdy se po představení Mercedesu CLS čekalo na to, s jakým úspěchem se tento model setká. Dá se říci, že očekávání automobilky překonal, ale konkurenti s podobným modelem příliš nespěchali. Nyní se situace postupně mění. Volkswagen již má svůj Passat CC, BMW představilo koncept s názvem CS a okolo Audi se nyní začaly šířit spekulace ohledně modelu A5 Sportback.

Některé zdroje tvrdí, že půjde o čtyřdvéřové kupé, které bude vycházet z modelů A4 a A5. Novinka by měla být o něco málo delší a prostornější, přitom si má stále zachovat šmrnc sportovního kupé. Jenže podobné plány má automobilka s modelem A7 a název Sportback zatím patřil spíše jakýmsi kombi-hatchbackům než sedanům s tvary kupé.

Pravdivá tak zřejmě bude jiná spekulace, a to ta, že nový model bude sportovnější kombi odvozené z modelů A5 a A4 Avant. Kombi s tvary kupé, to asi nepůjde, ale nějaké velmi nepraktické kombi, které si zachová především stylový vzhled, očekávat lze.

Ať už to dopadne jakkoli, nového modelu bychom se měli dočkat nejpozději v roce 2010, kdy by se měl objevit společně s novou A7.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků