Audi A5 Sportback: bude to pseudokupé, nebo pseudokombi?

Není tomu tak dávno, kdy se po představení Mercedesu CLS čekalo na to, s jakým úspěchem se tento model setká. Dá se říci, že očekávání automobilky překonal, ale konkurenti s podobným modelem příliš nespěchali. Nyní se situace postupně mění. Volkswagen již má svůj Passat CC, BMW představilo koncept s názvem CS a okolo Audi se nyní začaly šířit spekulace ohledně modelu A5 Sportback.

Některé zdroje tvrdí, že půjde o čtyřdvéřové kupé, které bude vycházet z modelů A4 a A5. Novinka by měla být o něco málo delší a prostornější, přitom si má stále zachovat šmrnc sportovního kupé. Jenže podobné plány má automobilka s modelem A7 a název Sportback zatím patřil spíše jakýmsi kombi-hatchbackům než sedanům s tvary kupé.

Pravdivá tak zřejmě bude jiná spekulace, a to ta, že nový model bude sportovnější kombi odvozené z modelů A5 a A4 Avant. Kombi s tvary kupé, to asi nepůjde, ale nějaké velmi nepraktické kombi, které si zachová především stylový vzhled, očekávat lze.

Ať už to dopadne jakkoli, nového modelu bychom se měli dočkat nejpozději v roce 2010, kdy by se měl objevit společně s novou A7.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků