Audi A5 Sportback: bude to pseudokupé, nebo pseudokombi?

Není tomu tak dávno, kdy se po představení Mercedesu CLS čekalo na to, s jakým úspěchem se tento model setká. Dá se říci, že očekávání automobilky překonal, ale konkurenti s podobným modelem příliš nespěchali. Nyní se situace postupně mění. Volkswagen již má svůj Passat CC, BMW představilo koncept s názvem CS a okolo Audi se nyní začaly šířit spekulace ohledně modelu A5 Sportback.

Některé zdroje tvrdí, že půjde o čtyřdvéřové kupé, které bude vycházet z modelů A4 a A5. Novinka by měla být o něco málo delší a prostornější, přitom si má stále zachovat šmrnc sportovního kupé. Jenže podobné plány má automobilka s modelem A7 a název Sportback zatím patřil spíše jakýmsi kombi-hatchbackům než sedanům s tvary kupé.

Pravdivá tak zřejmě bude jiná spekulace, a to ta, že nový model bude sportovnější kombi odvozené z modelů A5 a A4 Avant. Kombi s tvary kupé, to asi nepůjde, ale nějaké velmi nepraktické kombi, které si zachová především stylový vzhled, očekávat lze.

Ať už to dopadne jakkoli, nového modelu bychom se měli dočkat nejpozději v roce 2010, kdy by se měl objevit společně s novou A7.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků