Audi A5 definitivně již letos (spy photos)

Přípravy na produkci nového coupé Audi vrcholí. Jen lehce maskovaná A5 byla přistižena při testování v zasněženém Švédsku.

Audi očividně nechce udělat s připravovanou novinkou krok vedle. Kdysi jsme vám už přinesli špionážní fotografie coupé z Nordschleife, nyní automobilka zkouší „á-pětku“ v extrémních podmínkách na severu Švédska.

Jen pro shrnutí, na samotném počátku tohoto projektu stál koncept Nuvolari, který byl vystavený na autosalonu v Ženevě již v roce 2003. Ačkoli se může zdát, že model má být blízký příbuzný sedanu A4, není to celkem pravda. Velikostí se A5 nebezpečně přiblíží větší „á-šestce“, a to neznamená nic jiného, než že bude své největší rivaly – BMW 3 Coupé a Mercedes CLK - minimálně velikostí převyšovat. Tohle byl očividný záměr, který může v konečném důsledku nemalým podílem rozhodovat o prodejních číslech.

Pod kapotou coupé se objeví zpočátku dva známé šestiválce. Benzín bude zastupovat 3,2-litrový šestiválec FSI s výkonem 188 kW (255 k), naftu zase třílitr common-rail s výkonem 171 kW (233 k). Ale právě motorizace mohou být největším kamenem úrazu. BMW 3 má k dispozici nejen širší paletu motorů, ale také top verze dosahují podstatně vyšších výkonů. Pro příklad můžou sloužit verze 335i (306 k) nebo 335d (286 k). Do budoucna lze ovšem očekávat, že automobilka vyrukuje s ostrými modely S5 a RS5. Když může mít ostrý osmiválec s výkonem 420 koní model RS4, proč by ho nemohli v Ingolstadtu strčit pod kapotu většího coupé?

Na závěr je nutno dodat, že chybět pochopitelně nebude pohon všech kol Quattro – mimochodem i na ten se testovací jezdci ve Švédsku zaměřili. Uvedení na trh je plánováno již na konec letošního roku. Krátce poté bude následovat představení otevřené verze zřejmě s klasickou plátěnou střechou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Audi A5 ve Švédsku

Klepněte pro větší obrázek Foto a ilustrace © Automedia
Přibližná ilustrace s poněkud nepřesnou liní střechy

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků