Audi A4 se silnějšími naftovými motory a novými výbavami

Automobilka Audi chystá malé oživení pro svůj model A4. Po nedávném faceliftu přichází na řadu spíše doplnění výbavy a také posílení některých motorů. Ve standardní výbavě se od nového modelového roku 2007 objeví audiosystém s CD a MP3, nové dekorace interiéru, rozhraní pro iPod a také trojice nových barev - bílá, šedá a modrá.

Zcela nový bude naftový motor 2,0 TDI o výkonu 125 kW (170 k), který prozatím nemělo Audi v nabídce. Doplní tak slabší variantu s výkonem 103 kW (140 k). Audi s tímto silnějším naftovým motorem zvládne sprint na stovku za 8,6 s a dosáhne maximální rychlosti 228 km/h.

Také větší naftový motor o objemu 2,7 litru bude mírně modifikován. Nově bude posílen a bude dosahovat výkonu 139 kW (189 k), což je nárůst o 7 kW, proti nynější verzi.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků