Audi A3 hatchback a Sportback s faceliftem

Z Ingolstadtu přichází omlazený model A3, a to i ve verzi Sportback. Facelift se nese v duchu větších sourozenců.

Model A3 je stálicí automobilky se čtyři kruhy od roku 1996 a svědčí o tom i 1,9 milionu prodaných kusů tohoto modelu. Poslední omlazení přináší zase něco navíc a má za cíl udržet A3 (včetně verze Sportback) na technologickém i designovém vrcholu své třídy.

Novinkou je sedmistupňová dvouspojková převodovka S-Tronic, která disponuje rychlejším i plynulejším řazením. Za příplatek budou k dispozici také elektromagnetické adaptivní tlumiče. Mnoho zákazníku zřejmě ocení také možnost volby karoserie Sportback vybavené motorem z modelu S3 – dvoulitrovým čtyřválcem TFSI s výkonem 195 kW/265 k.

Optické změny jsou patrné hned při pohledu zepředu - zde je nepřehlédnutelná inspirace designérů u větších modelů. Inovovaný je rovněž přední kapota spolu s nárazníkem. Za pozornost stojí také přední světlomety, které mohou obsahovat bi-xenonové výbojky spolu s LE diodami pro denní svícení. Nové jsou také boční zrcátka s integrovanými směrovkami i kličky dveří s novým tvarováním. Díky změnám na povrchových dílech se hatchback prodloužil o 25 mm na 4 240 mm, zatímco délka Sportbacku zůstala na 4 290 mm.

Změny se dotkly také interiéru a přístrojového štítu s černými ciferníky a červenými ručičkami. Nové jsou některé materiály, kruhové výdechy ventilace mají chromované kroužky. Zavazadlový prostor zůstává u obou karosářských verzí díky svému základnímu objemu 350, resp. 370 litrů nad průměrem třídy, vozy s pohonem Quattro mají však vzhledem k instalaci jiné zadní nápravy podlahu poněkud výše.

Pod kapotou se objeví osm motorů - pět zážehových a tři vznětové. Nabídku zahajuje šestnáctistovka s výkonem 75 kW/102 k, následuje 1,4 l TSI 92 kW/125 k, zlatý střed tvoří 1,8 l TSI 118 kW/160 k a čtyřválcovým vrcholem je známý dvoulitr TFSI s výkonem 147 kW/200 k. Vrcholem klasické A3 je šestiválec 3,2 l FSI o výkonu 184 kW/250 k.

Dieselové agregáty zastupuje motor 1,9 TDI s výkonem 77 kW/105 k. 2,0 TDI bude k dispozici v dvou výkonových verzích - 103 kW/140 k a 125 kW/170 k. Audi nezapomnělo ani na ekologii, protože nejslabší šestnáctistovka bude schopna spalovat i etanol.

Modernizovaný model Audi A3 bude k dsipozici v polovině roku za ceny od 20 000 Euro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek  
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Audi A3 facelift

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků