Audi A3 g-tron dostalo uprgrade. Na plnou nádrž teď ujede 400 km

Modernizace koncernových vozů na zemní plyn se nyní dotkla i Audi. V technice oproti sourozencům by nic nového být nemělo.

Po Seatu Leon, Škodě Octavia a Volkswagenu Golf ve verzích na zemní plyn přišla řada s novou technikou i na hatchback Audi A3 g-tron. I zde tedy najdete třetí přídavnou nádrž, která sekunduje stávajícím dvěma. Čtyři kilogramy zemního plynu navíc se ukrývají v ocelové nádrži před zadní nápravou.

Seat Leon TGI 1.5 TSI dorazil na český trh. Stojí nejméně 471.900 Kč

Seat Leon TGI 1.5 TSI dorazil na český trh. Stojí nejméně 471.900 Kč

S celkovým počtem osmnácti kilogramů teď může g-tron ujet na jedno „natlačení“ až 400 kilometrů. Pod kapotou je stejný inovovaný motor 1.5 TSI s výkonem 96 kW (130 koní) a 200 N.m točivého momentu, jako v koncernových sourozencích. I tady mu po modernizaci předala štafetu předchozí čtrnáctistovka.

TEST Audi A1 Sportback 30 TFSI S tronic: Obhájí si vysokou cenu?

TEST Audi A1 Sportback 30 TFSI S tronic: Obhájí si vysokou cenu?

Oproti obyčejnému spalovacímu motoru prý nyní produkuje o 25 % méně škodlivin. Vzhledem k umístění třetí nádrže se ovšem musela ta benzínová trochu uskromnit. Nyní pojme pouze 9 litrů benzínu a bude sloužit pouze jako rezerva.

Novinku již můžete objednávat. České ceny ještě nejsou známy. Očekáváme ale, že se budou pohybovat podobně, jako doposud, tedy pod hranicí 700.000 Kč v základní verzi.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků