Audi A3 g-tron dostalo uprgrade. Na plnou nádrž teď ujede 400 km

Modernizace koncernových vozů na zemní plyn se nyní dotkla i Audi. V technice oproti sourozencům by nic nového být nemělo.

Po Seatu Leon, Škodě Octavia a Volkswagenu Golf ve verzích na zemní plyn přišla řada s novou technikou i na hatchback Audi A3 g-tron. I zde tedy najdete třetí přídavnou nádrž, která sekunduje stávajícím dvěma. Čtyři kilogramy zemního plynu navíc se ukrývají v ocelové nádrži před zadní nápravou.

Seat Leon TGI 1.5 TSI dorazil na český trh. Stojí nejméně 471.900 Kč

Seat Leon TGI 1.5 TSI dorazil na český trh. Stojí nejméně 471.900 Kč

S celkovým počtem osmnácti kilogramů teď může g-tron ujet na jedno „natlačení“ až 400 kilometrů. Pod kapotou je stejný inovovaný motor 1.5 TSI s výkonem 96 kW (130 koní) a 200 N.m točivého momentu, jako v koncernových sourozencích. I tady mu po modernizaci předala štafetu předchozí čtrnáctistovka.

TEST Audi A1 Sportback 30 TFSI S tronic: Obhájí si vysokou cenu?

TEST Audi A1 Sportback 30 TFSI S tronic: Obhájí si vysokou cenu?

Oproti obyčejnému spalovacímu motoru prý nyní produkuje o 25 % méně škodlivin. Vzhledem k umístění třetí nádrže se ovšem musela ta benzínová trochu uskromnit. Nyní pojme pouze 9 litrů benzínu a bude sloužit pouze jako rezerva.

Novinku již můžete objednávat. České ceny ještě nejsou známy. Očekáváme ale, že se budou pohybovat podobně, jako doposud, tedy pod hranicí 700.000 Kč v základní verzi.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků