Audi A2: výroba skončí v červenci

Podle Autoweeku zastaví Audi koncem července výrobu malého modelu A2. Ten se poprvé objevil na trhu v roce 1999 a za tu dobu se ho prodalo 175 tisíc kusů; právě nízké prodeje jsou důvodem, proč se automobilka rozhodla model utnout. A2 měl konkurovat Mercedes-Benzu A, nicméně to se nepodařilo - důvodem je velmi vysoká cena a poměrně slabé motory; maximem je 1.6 FSI 85 kW. Zatímco staré Áčko se dalo bez problému sehnat pod 500 tisíc, A2 s motorem 1.4 55 kW stojí 560 tisíc.

Příčinou vysoké ceny je hliníková konstrukce. Nová generace Audi A2, která přijde na trh v roce 2007, sice bude mít i nadále rám z hliníku, karoserie už ale bude z levnější oceli.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků