Audi A2: výroba skončí v červenci

Podle Autoweeku zastaví Audi koncem července výrobu malého modelu A2. Ten se poprvé objevil na trhu v roce 1999 a za tu dobu se ho prodalo 175 tisíc kusů; právě nízké prodeje jsou důvodem, proč se automobilka rozhodla model utnout. A2 měl konkurovat Mercedes-Benzu A, nicméně to se nepodařilo - důvodem je velmi vysoká cena a poměrně slabé motory; maximem je 1.6 FSI 85 kW. Zatímco staré Áčko se dalo bez problému sehnat pod 500 tisíc, A2 s motorem 1.4 55 kW stojí 560 tisíc.

Příčinou vysoké ceny je hliníková konstrukce. Nová generace Audi A2, která přijde na trh v roce 2007, sice bude mít i nadále rám z hliníku, karoserie už ale bude z levnější oceli.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků