Audi A2 nové generace už bez hliníku

Ačkoliv jsme nedávno psali, že Audi A2 nebude mít nástupce, není to podle Autocaru tak docela pravda. Nástupce bude, ale zatímco stávající model se přestane prodávat už letos na podzim, nová generace přijde na trh až v roce 2007; zkrátka nástupce bude, ale ne přímý. Audi si tak nechává dostatečnou časovou rezervu, aby se novou generací dokázalo dostatečně přiblížit skutečným potřebám zákazníků.

Nový model ponese kódové označení Au25 a jeho základem bude prostorný hliníkový rám; ovšem kabátek bude oproti stávající hliníkové verzi z levnější oceli, podobně jako u Pola. Audi plánuje tohle menší vozítko vyrábět ve variantách hatchback, kupé a kabrio. Styl vozu by se měl blížit malému Mini Cooperu, s nímž BMW slaví úspěchy.

Nová generace bude posazena na podvozek PQ25 koncernu Volkswagen, který sdílejí např. VW Polo, Seat Ibiza nebo naše Škoda Fabia. Audi vedle pohonu přední nápravy také zvažuje možnost nasadit pohon všech kol. U motorů nedojde zřejmě k žádné revoluci, setkáme se s benzínovým čtyřválcem 1.6 FSI a naftovým tříválcem 1.4 TDI. Zákazník bude mít možnost si vybrat mezi šestirychlostním manuálem nebo šestirychlostní automatickou převodovkou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Výroba stávající generace bude ukončena zřejmě letos v srpnu

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků