Audi A2 nové generace už bez hliníku

Ačkoliv jsme nedávno psali, že Audi A2 nebude mít nástupce, není to podle Autocaru tak docela pravda. Nástupce bude, ale zatímco stávající model se přestane prodávat už letos na podzim, nová generace přijde na trh až v roce 2007; zkrátka nástupce bude, ale ne přímý. Audi si tak nechává dostatečnou časovou rezervu, aby se novou generací dokázalo dostatečně přiblížit skutečným potřebám zákazníků.

Nový model ponese kódové označení Au25 a jeho základem bude prostorný hliníkový rám; ovšem kabátek bude oproti stávající hliníkové verzi z levnější oceli, podobně jako u Pola. Audi plánuje tohle menší vozítko vyrábět ve variantách hatchback, kupé a kabrio. Styl vozu by se měl blížit malému Mini Cooperu, s nímž BMW slaví úspěchy.

Nová generace bude posazena na podvozek PQ25 koncernu Volkswagen, který sdílejí např. VW Polo, Seat Ibiza nebo naše Škoda Fabia. Audi vedle pohonu přední nápravy také zvažuje možnost nasadit pohon všech kol. U motorů nedojde zřejmě k žádné revoluci, setkáme se s benzínovým čtyřválcem 1.6 FSI a naftovým tříválcem 1.4 TDI. Zákazník bude mít možnost si vybrat mezi šestirychlostním manuálem nebo šestirychlostní automatickou převodovkou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Výroba stávající generace bude ukončena zřejmě letos v srpnu

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků