Audi A1 citycarver ještě neřeklo poslední slovo. Nově se jmenuje Allstreet, jeho osud už je ale zpečetěn

Malý hatchback s doplňky evokujícími Audi Allroad a zvýšeným podvozkem bylo přejmenováno před samotným ukončením výroby modelu.

A1 s drsňáckými prvky se představilo světu v roce 2019. Oproti klasickému modelu je vyšší o čtyři centimetry – zavěšení přidalo 3,5 centimetru, zbytek pneumatiky s vyšším profilem. Citycarver přímo svým názvem odkazuje na město, nyní dostává nové jméno v podobném duchu – Allstreet. Na německém webu automobilky ho již pod tímto označením najdete, český bude jistě brzy následovat.

Změna přichází v době, kdy už je jasné, že A1 jako taková s aktuální generací skončí. Tuto informaci potvrdil již v loňském roce magazínu Automotive News Europe výkonný ředitel značky Markus Duesmann. „Víme, že nabízet spalovací motory bude v menších segmentech do budoucna stále obtížnější, protože vzrostou náklady. Proto tento segment opustíme," uvedl. Magazínu Handelsblatt Duesmann navíc letos v březnu sdělil, že stejný osud čeká i kompaktní crossover Q2, který tak skončí po pouhé jediné generaci.

Audi

Německá automobilka Audi patří do od roku 1964 ke koncernu Volkswagen, ve kterém má roli prémiové značky. Počátky společnosti sahají do roku 1899 a k zakladateli Augustu Horchovi.

Audi A1 •  Audi A3Audi A4Audi A5Audi A6Audi A7Audi A8Audi Q2Audi Q3Audi Q5Audi Q7Audi Q8Audi R8Audi e-tron

Váš názor Další článek: Nový Volkswagen ID.5 si v základu namazal Enyaq iV na chleba. Dělá všechno proto, abychom řidili co nejméně

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,